"Rahva teenrid": Raik paneb Eesti 200 ja Reformierakonna keerulisse seisu

rahva teenrid
rahva teenrid

Ajakirjanikud Mirko Ojakivi, Neeme Korv ja Krister Paris arutasid Vikerraadio saates "Rahva teenrid" Katri Raiki sotside ridades riigikogu valimistel kandideerimise üle. Mirko Ojakivi ütles, et kuna ta kandideerib Ida-Virumaal, paneb see keerulisse seisu Reformierakonna ja erakonnaks pürgiva Eesti 200 kandidaadid.

Ojakivi sõnul ei tee see uudis rõõmu kahele inimesele, kes valimistel Ida-Virumaal kandideerivad. "Üks on Eesti 200 ja Kristina Kallas, kes Ida-Virumaal tõenäoliselt pretendeerib täpselt samadele häältele nagu Katri Raik ja see ei tule väga hea uudisena ka Reformierakonnale ja Eerik-Niiles Krossile, kes Ida-Virumaal peaks eestlaste hääli konsolideerima," sõnas Ojakivi.

Krister Paris arvas, et Raiki kandideerimise pärast on Eerik-Niiles Krossil vähem vaja muretseda. "Ta siiski selgelt on vastanduva positsiooniga. Aga Kristina Kallas ja Katri Raik vist küll söövad väga samast kausist," sõnas Paris.

Neeme Korv avaldas arvamust, et kui tugevad kandidaadid on koos, siis on lootust sisukale debatile. "Tugevad konkurendid võiksid ju mõjutada ka kõiki teisi kandidaate kõvasti pingutama," ütles Korv.

Ojakivi rõhutas, et kuna Ida-Virumaal on suurem osa valijaid venekeelsed, siis nende valik on uuringute järgi suhteliselt kindel - Keskerakond.

Neeme Korv arvas, et selle uudise puhul võib aga kindlasti sotsidele õnne soovida. "Siin on loetletud neid häälepüüdjaid ja Katri Raik kogus valimisliidu Meie Narva ridades kohalikel valimistel 1490 häält," märkis ta.

Krister Paris arutles, et sotsid, kes vahepeal tundusid olevat valitsuses aetud ebaõnnestunud poliitikate tõttu ideede kriisis ja suhteliselt nigela avaliku kuvandiga, on nüüd järjest võtnud väga tuntud nimesid, kes on ka viimaste küsitluste põhjal suutnud nende senise pigem langeva toetuse ülespoole suunata.

Sotsiaaldemokraatlik Erakond teatas laupäeval, et sisekaitseakadeemia rektor Katri Raik astus Sotsiaaldemokraatliku Erakonda ja kandideerib sotsiaaldemokraatide ridades riigikokku.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: