Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Nafta hinna järjekordne tõus pole Eestis veel kütuse hinda kergitanud

Ehkki nafta hinnad tegid New Yorgi ja Londoni toorainebörsidel esmaspäeval läbi suure tõusu, siis Eesti tanklates ei ole kütuse hind veel üle 1,4 euro piiri tõusnud.

Toornaftatehingute hind New Yorgi börsil tõusis 2,05 USA dollarit, sulgudes tasemel 75,30 dollarit barrelist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Londoni Põhjamere brendi hind kerkis 2,25 dollarit, jäädes pidama tasemel 84,98 dollarit barreli eest.

Eesti tanklates ei ole praeguse seisuga kütuse hind veel üle 1,4 euro piiri tõusnud. Samas on juba ennustatud, et aasta lõpuks võib bensiini hind Eestis kerkida ka kuni 1,6 euroni.

Alexela juhatuse liige Alan Vaht ütles, et seni on hindu tagasi hoidnud konkurents.

"Arvutuslikult on nii bensiin kui diisel üle 1,40. Psühholoogiline piir on 1,4 eurot, keegi ei taha seda negatiivset au ja kuulsust endale võtta, kes esimesena selle ära teeb. Kõik ootavad, et konkurent teeb," tõdes Vaht.

Maailma keskmine bensiiniliitri hind on 1,02 eurot

Kui vaadata ringi meie lähiregioonis, siis bensiin on odav Valgevenes - liiter maksab seal 59 senti. Venemaal maksab bensiiniliiter 60 senti, Ukrainas 99 senti.

Balti riikide võrdluses on bensiin kallim Leedus - 1,8 eurot, Lätis odavam - 1,31 eurot. Ülelahe Soomes aga 1,56 eurot liiter.

Kõige kallim on bensiin Islandil, Norras ja Hong-Kongis, vastavalt 1,77, 1,79 ja 1,89 eurot liitri eest.

Maailmas ringi vaadates saab öelda, et bensiin on odav vaestes ning naftat eksportivates riikides. Maailma keskmine bensiiniliitri hind on 1,02 eurot liitri eest.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: