Uurivad ajakirjanikud püüavad tuvastada Skripali teise väidetava mürgitaja tegeliku isiku

Foto: ERR

Vene väljaanne The Insider koos Briti Bellingcatiga selgitasid välja, et Sergei Skripali väidetav mürgitaja Ruslan Boširov on tegelikult Vene sõjaväeluure (GRU) polkovnik Anatoli Tšepiga. Nüüd on Insideri uus eesmärk tuvastada teise kahtlusaluse, Aleksandr Petrovi isik.

Ruslan Boširov ja Aleksandr Petrov, keda London süüdistab Skripalide mürgitamise katses, andsid 13. septembril intervjuu telekanalile Russia Today. Nad rääkisid, et ei ole seotud Vene eriteenistustega ja Salisburys käisid turistidena, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Internetis tegutsev väljaanne The Insider teatas kaks nädalat hiljem fotosid analüüsides, et Ruslan Boširovi nime taga peitub polkovnik ja Venemaa kangelane Anatoli Tšepiga, kes on Kaug-Ida sõjakooli vilistlane.

"Kremlil on raske väita, et tegemist on maailma varivalitsuse salakavalate tegudega Venemaa vastu. Me arvame, et kogu see lugu on juba end ise tõestanud. Ja kui Kreml tahab seda ümber lükata, siis ootame intervjuud Tšepigaga RT telekanalil, kus ta näeb välja hoopis teistmoodi ja ütleb, et see ei olnud tema," kommenteeris The Insideri peatoimetaja Roman Dobrohhotov ERR-ile.

Ajakirjanike hinnangul tegid Skripalide mürgitamise operatsioonis koostööd erinevad Vene eriteenistused.

"Vastuoludele vaatamata teevad nad väga tihedat koostööd. Näiteks uurime praegu, kuidas Boširov ja Petrov said Briti viisad. Meie andmetel õnnestus see FSB abil," märkis Dobrohhotov.

Ajakirjanikel on ka oma versioon mürgitamise motiividest.

"Me teame, et Skripal jätkas koostööd oma kolleegidest luurajatega nagu Christopher Steele. See võiks olla üks võimalikest motiividest, eriti kui ta andis
mingit kasulikku infot nn Trumpi toimiku jaoks," rääkis Dobrohhotov.

Vene riiklikus meedias väidetakse, et FSB hakkas uurima, kuidas lekkis salainfo luurajate kohta ajakirjanikele.

"On algatatud kriminaalmenetlus Vene kodanike Skripalide mõrvakatse pärast. Me oleme valmis aitama Vene uurijate kriminaaluurimist. Me leidsime süüdlased, ootame nende kinnipidamist. Keegi ei ole veel meiega kontakti võtnud," ütles Dobrohhotov.

Praegu on Insideril teine eesmärk - tuvastada teise kahtlusaluse, Aleksandr Petrovi isik.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: