Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ajaleht: Briti võimud tuvastasid Skripalide juhtumi kolmanda kahtlustatava

Politseinik Salisburys.
Politseinik Salisburys. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Ajalehe Daily Telegraph andmetel on Briti võimud tuvastanud ka kolmanda isiku, kes on seotud märtsis Salisbury linnas toimunud keemiarünnakuga endise luureohvitseri Sergei Skripali ja tema tütre Julia vastu. Ka kolmanda kahtlustatava puhul olevat tegu Venemaa sõjaväeluure GRU ohvitseriga.

Väljaande kinnitusel on Briti võimud veendunud, et see kolmas kahtlustatav külastas Salisbury linna enne seda, kui tema kaks kolleegi - Ruslan Boširov/Anatoli Tšepiga ja Aleksandr Petrov - rünnakuks kasutatud mürgi Novitšok Suurbritanniasse tõid. Kolmanda mehe ülesandeks oli rünnakuks ettevalmistuste tegemine.

Venemaa endine luureametnik Sergei Skripal ja tema tütar Julia leiti 4. märtsil Salisbury linna pargipingilt, kui nad olid mürkaine tõttu kriitilises seisundis. Briti võimude kinnitusel oli neid mürgitatud Nõukogude Liidu/Venemaa päritolu keemiarelvaga Novitšok. Briti arstidel õnnestus Skripalide elu päästa ning hetkel viibivad nad Briti võimude kaitse all.

Juuni lõpus haigestus Amesburys sama mürgiga seoses veel kaks inimest, kellest ks suri. Briti võimude esialgse hinnangu kohaselt puutusid need kaks inimest juhuslikult kokku mürgiga, mille olid ära visanud Skripalide ründajad.

London on süüdistanud keemiarünnakus Moskvat ning juhtum on toonud kaasa veelgi suurema pingestumise lääneriikide ja Venemaa suhetes ja vastastikused diplomaatilised sammud. Moskva on süüdistusi ja seotust rünnakuga eitanud.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: