Seeder on II samba kaotamise ideega koalitsioonis üksi

Keskerakond ja sotsiaaldemokraadid ei toeta Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi ideed muuta pensioni teine sammas kõigepealt vabatahtlikuks ja hiljem see üldse kaotada.

Keskerakonna esimees ja peaminister Jüri Ratas ütles valitsuse pressikonverentsil, et riigikogu valimised on tulemas ning loomulikult on kõikidel erakondadel lubatud ideedega välja tulla.

Keskerakonna seisukoht on, et teise sambaga tuleb jätkata, sest pensioni ettekogumine on vajalik, sest vastasel korral suureneks tulevaste põlvede maksukoormus. "Ei ole mõistlikud need ettepanekud, mis võivad viia pensioni vähenemiseni tulevikus," ütles Ratas.

Sotsiaaldemokraatide aseesimehe, kultuuriminister Indrek Saare sõnul oleks teise samba kaotamine kui lotomäng tuleviku pensionitega. "Me ei saa jätta inimesi üksi tulevikuga silmitsi seisma."

Isamaa erakonda kuuluv keskkonnaminister Siim Kiisler ütles, et partei eestseisuses on toimunud pensioni teise samba teemal pikad arutelud ning need veel jätkuvad. Kiisleri sõnul on teemas väga palju detaile, mistõttu pole see mustvalge.

Teise samba vabatahtlikuks muutmisel kõigile on Kiisleri hinnangul oma võlu, sest annab inimesele vabadust teha valikuid.

Neile, kes soovivad praeguse mehhanismiga jätkata, peaks Kiisleri sõnul see võimalus jääma. Kui aga keegi rahuolematu arvab, et ta suudaks oma sääste ise paremini investeerida, võiks tal see valik olla.

"Anda inimestele rohkem otsustusvabadust, seda tasub alati kaaluda," ütles Kiisler.

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder ütles ERR-ile, et pensioni teise samba vabatahtlikuks muutmine saab olema erakonna tähtsamaid valimislubadusi.

Seederi sõnul oleks teise samba vabatahtlikuks muutmine vaheetapp selle täieliku kaotamiseni.

"See on raha põletamine, see on kahjulik tulevastele pensionäridele, kes on olnud kohustuslikus korras sunnitud selle teise sambaga liituma. See on kahjulik tänastele pensionäridele, kus see neli protsenti esimese samba arvelt võetakse. Ja see on kahjulik Eesti majandusele, sest 300 miljonit eurot viiakse lihtsalt Eesti majandusest välja. Selline raha raiskamine tuleb ära lõpetada nii kiiresti kui võimalik," rääkis Seeder.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: