Politsei avalikustatud väljakutsetes andsid tooni alkoholiga seotud juhtumid

Reede hommikust kuni laupäeva hommikuni postitas politsei- ja piirivalveamet (PPA) oma Facebooki lehel numbrile 112 tulnud väljakutsed. Laupäevaöistes -hommikustes väljakutsetes andsid tooni joobes inimestega seotud juhtumid.

Väljakutsetest on näha, et tegemist on tavapärase politseitöö argipäevaga.

Näiteks sai politsei teate sellest, et Tallinnas Nõmmel lamas kohviku kõrval joobes mees ning et mõni laps ei olnud veel koju saabunud. Ühtlasi anti politseile teada, et Saue vallas on juba aastaid mees sõitnud autoga ilma juhtimisõigust omamata ning Narvas lõhuvad lapsed mahajäetud maja aknaklaase.

Politsei sai ka väljakutseid liiklusõnnetustele, samuti teateid liiklusohtlikke olukordi tekitanud juhtidest või teel liikuvatest metsloomadest. Kaevati ka selle üle, et keegi tuttav sõidab autoga, millel puudub tehnoülevaatust.

Laupäeva öösel ja varahommikul hakkasid väljakutsetes tooni andma joobes inimestega seotud juhtumid ja kaebused naabrite korterist kostva valju muusika või lärmi kohta. Korrakaitsjatega võttis pärast kella kolme ühendust ka Tallinna kainestusmaja ning teatas, et neil hakkavad vabad kohad täis saama.

"23.55 helistab teataja Tartust ja räägib, et ta on kuskil puuris kinni. Selgus, et politsei toimetab helistajat parasjagu arestimajja," kirjeldasid korrakaitsjad.

Mitmed väljakutsed olid seotud sobimatus kohas uinunud joobnutega. Näiteks helistati, sest taksosse istunud joobes inimene jäi sinna magama ning taksojuht ei teadnud, kuhu klient plaanis sõita.

Tallinnas Laia tänaval oli pikali mees, kelle pea toetus kõnnitee äärekivile. "Mees näitab signaali laskvatele sõidukitele keskmist sõrme. Politseinike saabudes tõusis mees püsti ja lahkus," kirjeldas PPA.

Kuressaares lamas sõiduteel joobes mees, pea kaevuluugil.

Laupäeva varahommikul kutsuti politsei mehele, kes oli pikali Nõmme rongipeatuses. "Patrull suhtles mehega, ta oli jalutamas ning jäi puhkama. Mees lubas otsida puhkamiseks parema paiga," teatasid korrakaitsjad.

Tartust pärit naine teavitas politseid, et on endale teadmata viisil Tallinnasse sattunud.

Paldiskis tuli politseil aidata meest, kes läks sõpradega välja, kuid eksis ära, sest hakkas koju minnes vales suunas liikuma.

Tallinna kesklinnas kutsuti politsei kontorisse, milles käiv pidu ülakorruse elanikke häiris." Muusika mängib nii kõvasti, et laulusõnu on kuulda ülemisse korterisse. Probleem on pidev."

Lisaks varastati Tallinna vanalinnas asuvast baarist jope, Kristiines kutsuti politsei valju muusikaga naabreid häirinud korterisse, lennujaamas leiti reisija kohvrist padrun, mille politseinikud hoiule võtsid, ning Lasnamäel tuli mees baarist välja ja hüppas sõiduki kapotile.

Veidi enne kella poolt kahte öösel teatatati politseile, et Nõmmel kaevati garaažide esist ning teataja kahtlustas, et sinna on midagi maetud. Selgus, et naaber oli paigaldanud elektrikaablit.

Teated väljakutsetest tulid politsei Facebooki lehele tunnise viivitusega, samas tagab politsei teatajate anonüümsuse. Teadete avaldamise lõpetas politsei laupäeva hommikul kell üheksa. Kokku paluti korrakaitsjatelt ööpäeva jooksul abi ligi 700 korral.

"Väga paljude teadete tagant paistavad lahendamata sotsiaalsed probleemid. Sõltuvus meelemürkidest, lahendamata tülid lähedastega, oskamatus turvaliselt pidutseda," võttis politsei kokku.

Toimetaja: Marek Kuul, Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: