Eesti Energia kavandab Auverre 200 miljonit eurot maksvat õlitehast

Foto: Siim Lõvi /ERR

Eesti Energia juhatus loodab järgmisel aastal saada nõukogult heakskiidu plaanile ehitada Auverre uus õlitehas, mis läheks maksma umbes 200 miljonit eurot ja valmiks aastaks 2022

"Me tahame jõuda investeerimisotsuseni järgmine aasta. Meil on eelprojekteerimine käimas ja on tellitud eelprojekt, mis on vajalik selleks, et investeerimisotsus teha. Natuke sõltub sellest, kuidas läheb detailplaneerimine, mis on kohaliku omavalitsuse käes. Aga kindlasti plaan on selline, et jõuda järgmisel aastal investeerimisotsuseni," ütles Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter.

Uus tehas saab olema üsna sarnane võrreldes kuus aastat tagasi avatud õlitehasega, mis läks kokkuvõttes maksma umbes 270 miljonit eurot. Uus õlitehas tuleb soodsam ja maksab umbes 200 miljonit eurot.

"Teeme natukene isegi odavamalt. See saab tehniliselt olema sarnane, mõningate modifikatsioonidega paremuse poole. See on lihtsalt see, mille me oleme olemasoleva tehasega saanud - need insenertehnilised täiendused on sinna sisse joonistamisel. Ja investeeringu mõttes ta ei peaks tulema kindlasti kallim, kui see olemasolev õlitehas," rääkis Sutter.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: