Trump: meedia peab peatama lõputu vaenulikkuse ja rünnakud

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
USA president Donald Trump 24. oktoobril vahevalimiste kampaaniaüritusel Wisconsinis. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

USA president Donald Trump kutsus kolmapäeval meediat lõpetama oma "lõputu vaenulikkuse" ja "valerünnakud", kommenteerides teateid varem päeval Barack Obamale, Hillary Clintonile, teistele juhtivdemokraatidele ja CNN-ile saadetud arvatavaid torupomme.

USA president ütles vahevalimiste kampaania üritusel Wisconsinis, et avaliku elu tegelastel on kohustus oma retoorikat maha võtta.

"Keegi ei tohi ettevaatamatult võrrelda oma poliitilisi vastaseid ajalooliste lurjustega, mida on tehtud, tehtud kogu aeg," väitis Trump.

"Meedial on ka vastutus panna paika viisakus ja peatada lõputu vaenulikkus ning pidevad negatiivsed ja tihti valed rünnakud ja lood," ütles ta ja lisas. "Nad peavad lõpetama."

Pelosi ja Schumer süüdistasid Trumpi vägivalla õigustamises

USA kongressi demokraatide liidrid süüdistasid kolmapäeval president Donald Trumpi poliitilise vägivalla õigustamises ja ameeriklaste lõhestamises.

"Ikka ja jälle on president õigustanud füüsilist vägivalda ja lõhestanud ameeriklasi oma sõnade ja tegudega," ütlesid esindajatekoja vähemuse liider Nancy Pelosi ja senati vähemuse liider Chuck Schumer avalduses, viidates Trumpi "toetusavaldustele" nende suhtes, kes vägivallatsesid protestijatega, ja ajakirjanduse nimetamisele rahva vaenlaseks.

Kuigi Trump rõhutas kolmapäeval, et poliitilisel vägivallal ei ole USA-s kohta, ütlesid Pelosi ja Schumer, et presidendi sõnad on "tühjad, kuni ta võtab tagasi oma avaldused, mis kiidavad heaks vägivallaaktid".

Trump: poliitilisel vägivallal ei ole USA-s kohta

Poliitilisel vägivallal ei ole USA-s kohta, ütles president Trump kolmapäeval, reageerides teadetele arvatavate lõhkeseadeldiste saatmisest mitmele demokraadile, nende seas ekspresident Barack Obamale ja endisele välisministrile Hillary Clintonile.

"Ma tahan öelda, et me peame olema ühtsed ja saatma väga selge ja tugeva sõnumi, et igasugustel poliitilise vägivalla aktidel ei ole USA-s kohta," sõnas Trump.

FBI: veel kaks kahtlast pakki saadeti Maxine Watersile

USA Föderaalne Juurdlusbüroo (FBI) teatel saadeti veel kaks kahtlast pakki esindajatekoja demokraadist liikmele Maxine Watersile.

Varem kolmapäeval teatati, et pulbrit ja klaasikilde sisaldanud arvatavad torupommid saadeti ekspresident Barack Obamale, endisele välisministrile ja presidendikandidaadile Hillary Clintonile, endisele justiitsministrile Eric Holderile, miljardärist filantroobile George Sorosile ja uudistekanali CNN New Yorgi büroole.

Ühe korrakaitseametniku sõnul olid kõik lõhkeseadeldised valmistatud umbes kuue tolli pikkusest plastiktorust, mis oli kaetud musta teibiga. Igas pommis oli ka kellapatareile sarnanev väike patarei. Ametnik ei öelnud, kas pulber oli lõhkeaine.

Politsei: New Yorgi kubernerile saadetud kahtlane pakk ei olnud pomm

New Yorgi demokraadist kuberneri Andrew Cuomo kontorisse saadetud kahtlane pakk ei olnud lõhkeseadeldis, teatas politsei kolmapäeval.

Kahtlane saadetis ei ole seotud arvatavate torupommidega, mis lähetati CNN-i New Yorgi büroosse ja eksvälisministri Hillary Clintoni koju samas osariigis, lisas politsei.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: