Agur: kõik gümnaasiumid võiksid olla riigigümnaasiumid

Hendrik Agur ja Johannes Tralla
Hendrik Agur ja Johannes Tralla "Esimeses stuudios". Autor/allikas: ERR

Tallinna Gustav Adolfi Gümnaasiumi direktori ametist peatselt haridusministeeriumi lahkuv Hendrik Agur ütles, et riigil oleks mõistlik liikuda kõikide koolide ülevõtmise suunas.

Agur rääkis ETV saates "Esimene stuudio", et tema ametinimetuseks haridusministeeriumis saab esialgu Tallinna riigigümnaasiumide rajamise koordinaator, kuid tulevikus on tal kindlasti ambitsioon saada ka riigigümnaasiumi direktoriks.

"Selleks loodetavasti kuulutatakse välja konkurss ja riigigümnaasiume tuleb Eestisse õige mitu, nii et saame näha," lausus praegune GAG-i juht.

Ta nimetas riigigümnaasiume üheks garantiiks, et kõik gümnaasiumid saaksid pakkuda ühtlast haridust.

Küsimusele, kas kõik gümnaasiumid Eestis peaksid olema riigigümnaasiumid ning kas haridusministeerium võiks hakata vaikselt kõiki koole üle võtma, vastas Agur, et tema arvates on see õige suund, et gümnaasiumihariduse tagab riik oma kompetentsiga.

"Ja kui riigi vastu on usaldus, siis arvan, et riik teeb selle asja hästi ära," lausus ta.

Tallinnasse on plaanis luua kuni kolm riigigümnaasiumi ning Aguri sõnul muudab see haridusvõrgu märgatavalt teistsuguseks, kuna osa gümnaasiume sulguvad evolutsioonilist teed pidi, sest sinna lihtsalt ei tule õpilasi.

"Arvan, et konkurentsi tekitamine on ülihea," ütles ta ja märkis, et jõuga gümnaasiume sulgema hakata ei oleks otstarbekas, aga koos riigigümnaasiumidega muutub haridusvõrk linna ja riigi vahelises heas koostöös väga mõistlikuks.

Oma ametist lahkumise kohta ütles Agur, et praegu on selleks õige aeg, sest tema töö GAG-is on tehtud ja koolil läheb hästi. Tema arvates ei peaks koolijuhid väga kauaks ühele kohale jääma.

"Kooliga on see saatanlik asi, et ta toimib inertsist väga palju aastaid lihtsalt niisama, sest seal toimuvad protsessid on küllaltki rutiinsed. Kui õppekava arendust ei toimu, kui ei toimu väga pingsalt personaliotsinguid ja kvaliteedi jälgimist, võib kooli maine, kvaliteedinäitajad kui kogu koolikultuur üsna märkamatult allapoole käia," sõnas Agur.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: