Agur: poliitiliste tõmbetuultega pole otsusel seost

Hendrik Agur
Hendrik Agur

Kolmteist aastat Tallinna Gustav Adolfi Gümnaasiumi juhtinud Hendrik Agur ütles intervjuus ERR-ile, et otsus direktoriamet maha panna ei sündinud poliitilises tõmbetuules.

Alles hiljuti vahetasite poliitikas kohta. Lahkusite Isamaast ja astusite Eesti 200 liikmeks ning lubasite kandideerida järgmistel riigikogu valimistel. Nüüd aga astusite Eesti 200-st välja ja loobute ka riigikokku pürgimisest. Miks?

Need uued väljakutsed ja väljavaated tööalases tegevuses hariduspõllul on toonud säärase muudatuse. Ma asun realiseerima otseselt neid ideid, mille eest on seisnud nii Eesti 200 kui ka Isamaa.

Mõlema erakonna ideed on mulle väga südamelähedased, praegune pakkumine annab mulle võimaluse panna piltlikult öeldes käe otse masinasse. Neid muudatusi, milles poliitikas saab seista kaudselt, neid saan nüüd hakata ise kohe otseselt lahendama.

Ja seetõttu ei pea ma eetiliseks olla hariduskorraldustes üks eestvedaja, kuuluda haridusministeeriumi juhtkonda, ja samal ajal olla poliitikas. See ei ole päris õige ja seetõttu ma otsustasin loobuda riigikogusse kandideerimisest ning astusin välja ka Eesti 200-st.

Kas ettepaneku asuda tööle haridusministeeriumisse tegi minister Mailis Reps?

Ei, ei olnud. See oli üks ministeeriumi juhtkonna liige. Küll aga on Mailis Repsiga põgusalt olnud juttu sellest võimalusest. Tööle võtab haridusministeeriumisse inimesi ikkagi kantsler.

Kantsler võtab küll tööle, aga kui ma vaatan Keskerakonna käitumist, siis inimesi n-ö ostetakse üle. Züleyxa Izmailova (Roheliste esimees) töötab praegu linnavalitsuses, IRL-i Keskerakonna vastu vahetanud Aivar Riisalu on Tallinna abilinnapea. Hendrik Agur, kes pidi kandideerima Eesti 200 liikmena riigikogusse, läheb hoopis tööle Keskerakonna juhitavasse ministeeriumisse.

Ma kuulasin teie mõttekonstruktsiooni ära. Aga minu jaoks on see täiesti ootamatu kusagilt kõrvalt väljatoodud platvorm. Ma ei oska ega soovi seda kommenteerida.

Mina lähen ikkagi haridusministeeriumisse põllule ja alustan riigigümnaasiumide rajamise koordineerimisega. See on mulle väga südamelähedane töö ja ma näen selget sihti silme ees. Sellise poliitikaga pole mul küll mingit seost, seda ma ütlen puhta südamega.

Ei tunneta, et teid kui väga populaarset ja ilmselt palju hääli koguvat inimest kõrvaldati kui konkurenti?

Absoluutselt mitte. Võib-olla ma olen nii sinisilmne ja lapsemeelne, kes on haridusvaldkonnas nii sees. Tõesti sellist konstruktsiooni pole ma kordagi adunud.

Inimesed ministeeriumi juhtkonnast, kellega ma olen eelläbirääkimisi pidanud, me oleme meeskond, kes ajab haridusasju tõsimeelselt. Poliitiliste tõmbetuultega pole siin mingit seost.

Kui te Eesti 200-sse astusite, siis te veel ei teadnud, et lähete tööle haridusministeeriumisse?

Absoluutselt mitte. Olin tõepoolest kandideerinud kevadel ühe loodava riigikooli juhiks, võib-olla oli see kellegi jaoks märk. Teatasin oma kandideerimisest toona ka kooliperele, et otsin teisi võimalusi.

Sündmused on nüüd edasi arenenud ja selline võimalus tuli, riigikool vajab ju arendamist Tallinnas ja sellega ei ole tegeletud. Riik tunnetab, et keegi peab lipu üles tõstma ja seda asja ajama hakkama. Kui minusse see usk on inimestel olemas, siis ma võtan selle väljakutse vastu ja asun rõõmuga lahendama.

Keskerakonda te ei astu ega riigikokku ei kandideeri?

Kindlasti mitte. Ma ei ole ühegi erakonna liige ega kavatse ka kuhugi astuda. Ja ei kavatse riigikogusse kandideerida.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: