Moskva võib vastata Iskanderide lisamisega Kaliningradi

Iskander-M üksuste õppused Astrahani oblastis 2015. aasta mais.
Iskander-M üksuste õppused Astrahani oblastis 2015. aasta mais. Autor/allikas: TASS/Scanpix

Venemaa võib vastuseks USA diviisi Poola paigutamisele suurendada Iskanderi rakettide arvu Kaliningradi oblastis, ütles sõjateaduse akadeemia asepresident Sergei Modestov.

"Tavaliselt räägitakse vastusena ähvardustele Poola suunast Iskanderide paigutamisest Kaliningradi oblastisse," ütles Modestov Interfaxile.

Vene kaitseminister armeekindral Sergei Šoigu peab Poola valitsuse plaani paigutada oma alale alaliselt USA diviis ohuks piirkonna julgeolekule. Tema väitel sunnib see Venemaad vastumeetmetele.

"Poola valitsuse kava paigutada oma alale alaliselt USA diviis annab vastupidise tulemuse ega soodusta stabiilsuse ja piirkonna julgeoleku tugevnemist," ütles Sergei Šoigu kolmapäeval Minskis Vene ja Valgevene kaitseministeeriumi kolleegiumi istungil.

"Neis oludes oleme sunnitud rakendama vastumeetmeid ja peame olema valmis tasalülitama võimalikke meiesuunalisi sõjalisi ohte, kust suunast nad ka ei tuleks," lausus ta.

"Mulle tundub, et see peaks olema kompleksne vastus. Igal juhul üksi NATO väe taristule sihitud operatiivtaktikaliste kompleksidega Poola piiril asi ei piirdu. Need tuleb katta usaldusväärse kaug- ja lähiõhutõrjesüsteemiga, lisaks peavad olema raadiolektroonilise võitluse vahendid," lisas ekspert.

"Võib ette näha ka muid vahendeid, selgitamaks Poolale, et ta ei ole oma julgeolekut tugevdanud, vaid end hoopis tõsise löögi alla seadnud. Peame andma mõista, et meil on, millega vastata. Mitte ähvardada, vaid näidata, et oleme oma julgeoleku tagamisel vähemalt sama otsustavad," märkis ta.

Mais edastas Balti laevastiku staap, et Kaliningradi oblasti raketibrigaad on viidud üle operatiivtaktikalistele rakettidele Iskander-M. Lisaks asuvad seal piirkonnas rannaraketikompleksid Bal ja kaugõhutõrjeraketid S-400 Triumf.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: