ERR Moskvas: Venemaa reaktsioon NATO suurõppusele on olnud tagasihoidlik

Foto: Marc-Andre Gaudreault/Allied Joint Force Command Naples/EPA/Scanpix

Venemaa on Norras toimuvale suurõppusele Trident Juncture reageerinud tagasihoidlikult.

Vene kaitseminister Sergei Šoigu ütles, et NATO aktiivsus Venemaa piiride juures on erakordselt suur nagu külma sõja ajastul, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Venemaa eksperdid arvavad, et praegused õppused sümboliseerivad uut reaalsust Venemaa ja NATO suhetes.

"Me reageerime rahulikult, ilma liigse hüsteeriata, sest arvame, et praegusel hetkel on NATO seisukoht selge. NATO taastab end külma sõja ajastu blokina. Arvestame sellega meie suhetes NATO-ga," rääkis Venemaa strateegiliste uuringute instituudi ekspert Sergei Jermakov.

Vene reaktsioon 50 000 sõjaväelase tegevusele tema piiride lähedal oli tegelikult väga tagasihoidlik.

"See räägib sellest, et me hakkame - ma loodan - rahulikult suhtuma teineteise tegevusse ja mõistame teineteise õigust neid õppusi korraldada, mida peame vajalikuks. Me ju ise räägime, et saame oma territooriumil õppused läbi viia. Näiteks oli meil koos Valgevenega Zapad 2017," selgitas Moskva rahvusvaheliste suhete instituudi professor Sergei Oznobištšev.

Tegelikult on Venemaa jaoks üks probleem palju tähtsam kui NATO õppused.

"Tegelikult on see tavaline õppus ning sellepärast ei tasu seda üle tähtsustada. Tõsi, õppused on suured, 50 000 meest. Aga rõhutan veelkord, et esiplaanil seisab praegu küsimus USA lahkumisest keskmaa tuumarakette keelustavast lepest (INF)," märkis sõjaväeekspert Konstantin Sivkov.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: