NATO õppus ühendab õhu- ja mereoperatsioonid kosmose ja küberoperatsioonidega

Foto: ERR

Norras toimuvad NATO suurõppused Trident Juncture ühendavad kokku tavaoperatsioonid kosmose- ja küberoperatsioonidega, ütles kaitseväe peastaabi väljaõppeosakonna ülem kolonelleitnant Mati Tikerpuu.

Trident Juncture õppuseid peetakse NATO suurimateks pärast külma sõda. Tikerpuu selgitas "Välisilmas", et kindlasti teeb õppused suureks osalejate arv, aga ka selle ulatus.

"Lisaks sellele, et seal õppusel tõesti osaleb kuni 50 000 inimest ja kümmekond tuhat ühikut tehnikat - sadu laevu ja sadu lennukeid -, siis tegelikult, mis teeb õppuse huvitavamaks võrreldes varasematega, on näiteks see, et operatsioonid toimuvad kõikides erinevates võimalikes dimensioonides: mitte ainult õhk, maa ja meri, vaid ka kosmos ja küberoperatsioonid. See kõik sulatatakse omavahel kokku ja sellest on kõigil palju õppida," rääkis ta.

Õppused kestavad 7. novembrini ja sellest võtavad osa kõik alliansi riigid ning Soome ja Rootsi.

Eesti osaleb õppustel üheksa staabiohvitseri ja ühe laevaga. "Laev toetab soomlasi nende operatsioonis sellel õppusel: tagavad mereteede ohutust, toodavad merepilti, suhtlevad liitlaste ja partneritega. Staabiohvitserid vastavalt oma erialadele toetavad NATO staape," selgitas Tikerpuu.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: