Ratas tunnistas, et Randjärv helistas talle Eesti Kontserdi asjus

Peaminister Jüri Ratas tunnistas, et Reformierakonna poliitik Laine Randjärv helistas talle seoses Eesti Kontserdi juhi koha ümber puhkenud segadusega. Ratase kinnitusel tema ametnikest nõukogu liikmeid mõjutada ei püüdnud.

Ratase sõnul kuulas ta küll Randjärve jutu ära, aga ta ei hakanud ise kedagi mõjutama, et see oleks Randjärve poolt või vastu.

"Tegu oli kahe inimese telefonikõnega. Tema poolt oli soov selgitada, mis seis on tema valimise osas ja ma kuulasin selle ära. Aga kas on olnud peaministri palve mõnele poliitikule, siis seda toimunud pole. Ma ei pea selliseid asju õigeks. Ma ei tee selliseid asju," kinnitas Ratas Vikerraadio saates "Stuudios on peaminister".

Kolmapäevane Eesti Ekspress kirjutas, et paar päeva enne saatuslikku nõukogu otsust olevat Laine Randjärv korduvalt helistanud peaminister Jüri Ratasele, et see teda toetaks ning paluks erakonna- ja valitsuskaaslasest haridusministril Mailis Repsil oma alluvatele aru pähe panna.

See käik vihastas Eesti Ekspressi teatel aga lõplikult välja end iseseisvana tundvad nõukogu liikmed.

Eesti Kontserdi nõukogusse kuulunud haridus- ja teadusministeeriumi kantsler Tea Varrak ütles ERR-ile, et mitte ükski poliitik, sealhulgas Jüri Ratas ja Mailis Reps teda mõjutanud ei ole.

"Samas on proovitud kindlasti nii kaudselt kui ka otseselt suunata minu mõtteviisi ja seda võib öelda, on isegi proovitud teha Laine Randjärve advokaadi poolt. Võin kindlalt väita, et inimesed, kes minuga on rääkinud, teavad, et ma ei ole mõjutatav ja mulle ei ole ka kordagi öeldud, et hääleta nii või naa," kinnitas Varrak.

Peaminister Jüri Ratas Vikerraadios koos saatejuhtide Mirko Ojakivi ja Arp Mülleriga. Autor: Priit Mürk/ERR

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: