Protokoll: miks nõukogu ei lubanud oma esimehel Randjärvega lepingut sõlmida?

Indrek Laul.
Indrek Laul. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

ERR-i uudisteportaali kasutuses on Eesti Kontserdi nõukogu 24. oktoobri erakorralise koosoleku protokoll, kus häältega kolm kahe vastu otsustati mitte sõlmida lepingut Laine Randjärvega. Protokollis on ka iga nõukogu liikme põhjendused, miks ta Randjärve poolt või vastu oli.

Eesti Kontserdi nõukogu valis 13. septembril Laine Randjärve Eesti Kontserdi uueks juhatuse liikmeks. Nagu ilmneb nõukogu 24. oktoobri erakorralise koosoleku protokollist, algasid probleemid juba viis minutit pärast eelmise nõukogu koosolekut. Kui 24. oktoobri koosolekul pandi hääletusele ettepanek anda Eesti Kontserdi nõukogu esimehele Indrek Laulule volitused Randjärvega leping sõlmida, hääletati see häältega kolm kahe vastu maha.

Teabenõudega ERR-ile välja antud koosoleku protokollis on välja toodud iga nõukogu liikme põhjendused. Randjärvega lepingu sõlmimise poolt olid nõukogu esimees Indrek Laul ja nõukogu liige Margus Pärtlas. Indrek Laul oli volituse andmise poolt põhjusel, et nõukogu poolt antud läbirääkimiste tingimused viisid tema sõnul positiivsete tulemusteni. "Kandidaat oli nõukogu poolt esitatud kõigi tingimustega nõus," lisas Laul.

Muusikaakadeemia esindajana nõukogusse kuuluv Margus Pärtlas oli samuti volituse andmise poolt. "Läbirääkimised saavutasid soovitud tulemused ning ei ole veenvaid põhjendusi, miks ei võiks lepingut sõlmida," leidis Pärtlas.

Teisele arvamusele jäid kolm nõukogu ametnikust liiget. Tea Varrak oli lepingu sõlmimise vastu, kuna nõukogu tegi tema hinnangul varasema otsuse eksliku info baasil, millele lisandus konkursi järgselt pidevat ekslikku infot.

"Eksliku info jagamine algas viis minutit peale nõukogu koosoleku lõppu ning jätkus nädalate kaupa. Lisaks on kandidaat (Laine Randjärv - toim) nii otseselt kui kaudselt püüdnud olukorda mõjutada. Pidevad vastukäivad sõnavõtud avalikus ruumis ei ole jätnud usaldusväärset muljet, vaid süvendanud umbusaldust ning pannud kahtlema valiku õigsuses," ütles Varrak koosoleku protokolli vahendusel.

Varraku sõnul küsis ta nõukogu liikmetelt, kas Randjärv oli rääkinud oma probleemidest asuda tööle nõukogu liikmetega enne valiku tegemist.

"Nõukogu liikmed sellele jaatavalt ei vastanud - seega ka selline kandidaadi pidev väide avalikus ruumis on olnud ekslik."

Varrak tegi ettepaneku kuulutada välja uus konkurss, kus võiks konkureerida ka senised kandidaadid.

Marika Tuusis oli lepingu sõlmimise vastu, kuna konkursi ajal teada olnud info Randjärve tööleasumise aja ning tööülesannete täitmise võimaluste kohta oli eksitav.

"Protsessi ajal esitatud vastuoluline info põhjuste kohta tööle asumise hilisema aja kohta ning Peterburi Jaani Kiriku haldamise kohta, baasilt tekkis usalduse kaotus, lisaks laekunud info põhjal nõukogu kui SA kontrollorgani töösse sekkumine, avaldades soovi nõukogu liikmeid välja vahetada. Sekkumine Eesti Kontserdi juhtimisse ajal, kui leping oli sõlmimata, rikkus Eesti Kontserdi töörahu."

Samas ei välistanud Tuusis Randjärve osalemist uuel konkursil.

Ka Madli-Liis Parts oli lepingu sõlmimise vastu, kuna konkursi ajal ja selle järgselt oli nõukogu käsutuses eksitav info nii tööle asumise aja kui ka Venemaal töötamise võimaluse teemal.

"See eksitas otsuste tegemisel nõukogu liikmeid ning tekitas häirivat segadust ka SA Eesti Kontsert töötajates ja avalikkuses, välistades usaldusliku tööprotsessi."

Parts tegi ettepaneku kuulutada välja kõigile avatud uus konkurss.

Järgnenud avaliku hääletuse tulemusena olid kolm nõukogu liiget Indrek Laulule Laine Randjärvega lepingu sõlmimiseks volituse andmise vastu, kaks liiget olid poolt.

Eesti Kontserdi nõukogu protokoll. Autor: (Foto: ERR)

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: