Eesti Kontsert keeldub avaldamast oma esindajat vaidluses Randjärvega

ERR-ile esitatud teabenõue.
ERR-ile esitatud teabenõue. Autor/allikas: ERR

Eesti Kontsert keeldub avaldamast, kes esindab neid Laine Randjärve juhtumiga seoses, küll aga selgub ERR-ile saadetud kirjast, et Eesti Kontserdi allasutuses valitsenud segaduse paljastanud auditi avalikustamise tõttu on nad palganud advokaadibüroo Sorainen.

ERR avalikustas teisipäeval Eesti Kontserdi tellitud erikontrolli aruande, millest tuli ilmsiks, et sihtasutuse alla kuuluva vanamuusikaansambli Hortus Musicus raamatupidamises ja aruandluses valitses aastatel 2013-2016 täielik segadus ning Eesti Kontserdi juhtkonna hooletus lepingute sõlmimisel tõi neile kaasa kahjusid. 

Kolmapäeval saatis advokaadibüroo Sorainen ERR-ile teabenõude, kus büroo partner Piret Jesse soovis teada, kuidas sai ERR juurdepääsu Eesti Kontserdi asutusesiseseks kasutamiseks nimetatud erikontrolli aruandele. Samuti nõudis Sorainen infot, millisel õiguslikul alusel on ERR avaldanud erikontrolli aruande sisu.

ERR-i uudiste- ja sporditoimetuse peatoimetaja Anvar Samost ütles, et kiri saab vastuse, aga allikaid ei ole kavas avalikustada.

Eesti Kontserdi juht Jüri Leiten kinnitas ERR-ile, et Jesse neid selles küsimuses esindab, ning põhjendas, et tegu on nende endise advokaadiga.

"Ta on kunagi olnud meie lepingupartner - sellel ajal, kui see juhtum oli aktuaalne," sõnas Leiten.

Küsimusele, kas Sorainen esindab Eesti Kontserti ka seoses Laine Randjärve juhiks valimisel ja otsusest taganemisel tekkinud segadusega, vastas Eesti Kontserdi juht eitavalt.

Ta ei soostunud avaldama, milline büroo sihtasutust vaidluses esindab, viidates konfidentsiaalsusnõudele. "Meil on leping," märkis ta napilt.

Möödunud nädalal ütles Eesti Kontserdi nõukogu liige Madli-Liis Parts ERR-ile, et Eesti Kontsert seoses Randjärvega kerkinud vaidluses eraldi juristi palganud ei ole. "Eesti Kontserdil on olemas oma jurist nagu suurtel organisatsioonide ikka. Vajadusel ta aitab ja annab nõu."

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: