Narva-Jõesuu tahab turiste ja välismaalastest kinnisvaraomanikke maksustada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Narva-Jõesuu volikogu soovib võimalust maksustada turiste ja välismaalastest kinnisvaraomanikke. Kehtiv seadusandlus seda ei luba, kuid kuurortlinna volikogu arvates võiks omavalitsustel olla suurem vabadus kohalikke makse kehtestada.

Võimaluse kehtestada turismimaks ja välismaalastest kinnisvaraomanikele maksimaalne maamaksumäär kirjutasid Narva-Jõesuu arengukavasse linnavolinikud. See on signaal riigile, et haldusreformijärgsete omavalitsuste rahalist võimekust oleks vaja tõsta, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Meie kogukonna poolt kogutav maks ja vabalt jagatav raha on äärmiselt närune, me elame nii-öelda riigi pajukil. Seetõttu ei ole see võib-olla summaliselt niivõrd määrav, vaid on üks osa selles suures mosaiigis, mis võiks kohaliku omavalitsuse õigusena olla rakendatud," selgitas Narva-Jõesuu volikogu esimees Veikko Luhalaid.

Turismiettevõtjad viitavad aga asjaolule, et kuulus Narva-Jõesuu liivarand toimib turismimagnetina vaid kolm kuud aastas. Turismimaksul oleks jumet siis, kui kogutava raha eest tekib külalistele ajaveetmise võimalusi ka külmal ja kõledal ajal.

"Aga ma ikkagi tahaks seda teada, kas see raha, mis võetakse, investeeritakse uuesti turismi infrastruktuuri arendamisesse? Aga kuhu see raha meie puhul läheb, seda ei tea keegi," kommenteeris Narva-Jõesuu Sanatooriumi tegevjuht Karina Küppas.

Nagu kinnitab volikogu esimees, pole küsimus praegu niivõrd rahas, kui võimaluses, mida uute maksudena riigilt oodatakse.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: