Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Soome turistide hulk vähenes septembris aastaga 10 protsenti

Turistid
Turistid Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Majutusettevõtetes peatus tänavu septembris kokku 276 000 sise- ja välisturisti ehk kaks protsenti vähem kui mullu septembris. Eelmise aasta septembriga võrreldes vähenes Soome turistide hulk 10 protsenti.

Majutusettevõtetes peatus 178 000 välisturisti ehk kaks protsenti vähem kui eelmise aasta septembris, teatas statistikaamet.

Soomest, Venemaalt ja Lätist saabus septembris 85 000 turisti ehk ligi pool välisturistidest. Soome ja Venemaa turiste peatus majutusettevõtetes vastavalt 10 protsenti ja kaheksa protsenti vähem kui aasta varem, Läti turiste aga viis protsenti rohkem.

Samuti saabus rohkem turiste mitmest Euroopa ning Aasia riigist. 69 protsenti välisturistidest eelistas jääda ööbima Tallinna. Pärnu majutusettevõtetes peatus üheksa protsenti, Tartu majutusettevõtetes seitse protsenti ning Ida-Viru maakonna majutusettevõtetes neli protsenti välisturistidest. 67 protsenti välisturistidest olid puhkusereisil ja 25 protsenti tööreisil.

Siseturiste peatus majutusettevõtetes 98 000 ehk üks protsent vähem kui aasta varem septembris. 60 protsenti siseturistidest olid puhkusereisil ja 28 protsenti tööreisil.

Harju maakonnas peatus 28 protsenti, Pärnu ja Tartu maakonnas kummaski 14 protsenti ning Ida-Viru maakonnas 11 protsenti majutusteenuseid kasutanud siseturistidest.

Septembris pakkus külastajatele teenust 1146 majutusettevõtet. Külastajate käsutuses oli 22 000 tuba ja 51 000 voodikohta. Täidetud oli 46 protsenti tubadest ja kolmandik voodikohtadest.

Ööpäev majutusettevõttes maksis keskmiselt 40 eurot, mis on euro võrra odavam kui eelmise aasta septembris. Harju maakonnas maksis ööpäev majutusettevõttes 47 eurot, Pärnu maakonnas 31 eurot, Tartu maakonnas 36 eurot ning Ida-Viru maakonnas 32 eurot.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: