Uuring: laevaga Eestis käinud soomlaste poolt toodud alkoholi hulk vähenes

Alkohol.
Alkohol. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Värske uuringu kohaselt on soomlastest reisijate poolt Eestist kaasa toodud alkoholi maht eelmisel aastal kahanenud. Küll aga äratab tähelepanu see, 41 protsenti sellest alkoholist on toonud kolm protsenti reisijatest.

Uuringufirma Tutkimus- ja Analysointikeskus TAK Oy tehtud arvamusküsitluses osales 2000 soomlast, kes olid käinud eelmise aasta jooksul laevaga Eestis, vahendas Yle.

Uuringust tuleb ka välja, et osa reisijatest on äärmiselt innukalt Eesti (või Eesti kaudu tehtud) reisilt alkoholi kaasa toonud - 41 protsenti alkoholist on toonud kolm protsenti reisijatest. Eelnenud aastal oli rohkem kui 100 liitrit kaasa toonud reisijate panus kogumahtu veel 29 protsendi juures.

Kolmandik nendest suures mahus alkoholi toonud reisijatest oli oma alkohoolsed joogid tegelikult ostnud Lätist. Kõikidest laevaga Eestis käinud soome reisijatest oli oma alkoholi Lätist ostnud kaheksa protsenti.

Uuringu tellijad peavad tõenäoliseks, et mitte kõik suures mahus alkoholi toonud reisijad ei tarbi seda ise, vaid kodumaal tegeletakse ka alkoholi edasimüügiga.

Kokku tõid soomlased eelmisel aastal Eestist kaasa 32 miljonit liitrit alkohoolseid jooke. Eelnenud aastaga võrreldes on seda 1,7 miljonit liitrit vähem. Ühe inimese kohta vähenes alkoholi toomine protsendi võrra. Keskmiselt tõi üks Eestis laevaga reisil käinud soomlane kodumaale 14 liitrit alkoholi.

Kõige rohkem vähenes õlle toomine, samal ajal tõusis siidri, long drinkide ja kange alkoholi toomine. Kange alkoholi maht on juba kaks aastat kindlalt kasvanud.

Uuringu tellijateks olid erinevad alkoholitootmise, turismi ning teenustevaldkonna ametiliidud.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: