Mikser lubas pagulasleppe teema arutelu valitsuses ja väliskomisjonis

Sven Mikseri
Sven Mikseri Autor/allikas: Die Welt

Välisminister Sven Mikser lubas, et tõstatab ÜRO ränderaamistiku arutelu algaval nädalal valitsuse istungil ning läheb teemaga vajadusel ka riigikogu väliskomisjoni.

 "Välisministeerium tutvustab loomulikult nii valitsuskabinetile kui parlamendile veelkord ränderaamistiku sisu ja põhimõtteid. Usun, et nii on kõigil valitsuse liikmetel võimalik saada kindlust, et see deklaratsioon ei kohusta meid muutma mitte ühtegi Eesti seadust. Valitsuse aruteluks avaneb esimene võimalus algava nädala neljapäeval," ütles Mikser pühapäeval tehtud avalduses.

Mikser lisas: " Olgu põhimõttena märgitud, et ränderaamistiku näol ei ole tegemist välislepinguga ei Eesti ega rahvusvahelise õiguse mõttes. Seega  ei vaja see raamistik valitsuse poolt otseselt heaks kiitmist nagu välissuhtlemisseadus välislepingute puhul ette näeb, kuid mõistagi peab valitsuses ses poliitiliselt tundlikus küsimuses valitsema ühisarusaam."

Ta kordas varem väljaöeldut, et tegemist on poliitilise deklaratsiooniga, mille ulatust ja mandaati valitsus juba märtsis arutas, pannes oma seisukohtadega paika selged kriteeriumid läbirääkimistele.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: