Elurikkuse Erakond edastas kohtule registreerimisavalduse

Elurikkuse Erakonna mõttetalgud.
Elurikkuse Erakonna mõttetalgud. Autor/allikas: Olev Kenk/ERR

Elurikkuse Erakonna juhatus edastas kolmapäeval Tartu Maakohtu registriosakonnale erakonna asutamiseks vajalikud dokumendid ja plaanib valimistele minna täisnimekirjaga.

"Loodetavasti kõik sujub kiiresti ja erakond saab kombe kohaselt loodud," ütles juhatuse liige Toomas Trapido BNS-ile. "Viimased kaks kuud on olnud väga intensiivne aeg, koguda 500 liiget praktiliselt kuu ajaga on päris uskumatu tulemus."

"Nii kiiresti kogunenud liikmeskond annab julgust ja kinnitab et oleme õigel teel," rääkis Trapido. "Mitmed inimesed on avaldanud soovi erakonnaga liituda, sest muidu polevat neil kevadel kellegi poolt hääletada. Eriti suurt head meelt teeb meile asjaolu, et liitunute seas on palju inimesi, kes on oma erialal ja tegutsemisvaldkonnas eksperdid ja on just nüüd otsustanud esmakordselt osaleda ka poliitilises tegevuses. Paljude sõnul neid kõnetab just poliitilise ühistegevuse platvormi mõte, katsetus muuta poliitilist kultuuri oluliselt kaasavamaks ja avatumaks. Näeme ju et hetkel ühiskonda ärevusse ajavad teemad, nagu ÜRO rändelepe, suurte infrastruktuuriobjektide rajamine, metsade raiumine, on toimunud viisil kus üldsuse kaasamine aruteludesse on toimund vaid näiliselt. Avatud ja kaasav poliitika aitab üles ehitada koostöist ja ühtset ühiskonda, mida meil tänapäevases maailmas on kõige enam vaja."

Elurikkuse Erakond plaanib valimistele minna täisnimekirjaga. "Järgmine suur väljakutse on kokku panna täisnimekiri. Oleme võtnud endale eesmärgiks rakendada alt-üles põhimõtet, et kandidaadid seatakse üles valimisringkondade erakonna rakukeste poolt, mitte ei koostata valimisnimekirju kusagil partei keskkontoris. Me peame murdma selle vanamoelise parteide süsteemi, sest vaid nii saame ehitada üles tõeliselt demokraatliku ja tõhusa riigi," rääkis Trapido.

Elurikkuse Erakonna põhilised poliitilised eesmärgid on mahe nutiriik, tugevad kogukonnad, alt üles riigikorraldus, haridusuuendus ja kõikehõlmav julgeolek.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: