Clinton: Euroopa peab migratsiooni kontrolli alla võtma

Hillary Clinton:
Hillary Clinton: Autor/allikas: EPA/Scanpix

USA endine välisminister ja kunagine Demokraatliku Partei presidendikandidaat Hillary Clinton ütles intervjuus ajalehele Guardian, et Euroopa peab sisserännet puudutava olukorra kontrolli alla saama ning Euroopa juhid peavad saatma maailmale sõnumi, et rohkem pole see maailmajagu võimeline varjupaika ja toetust pakkuma.

Clinton selgitas intervjuus, et nimetatud probleemiga tegelemine on vajalik, et ennetada paremäärmuslastest populistide ohtu. Immigratsioon on tema sõnul ka sütikuks, mis aitas kaasa tema rivaali Donald Trumpi valimisvõidule ja Brexiti referendumi tulemusele.

"Ma arvan, et Euroopa peab migratsiooni üle kontrolli saavutama, sest see on see, millest puhkeb leek," nentis ta.

"Ma imetlen suuremeelset ja kaasa tundvat teemale lähenemist, mida osa riigijuhte, eriti Angela Merkel, üles näitas, kuid ma arvan, et õiglane öelda, et Euroopa on teinud oma osa ning peab saatma väga selge sõnumi - "me ei ole edaspidi enam võimelised varjupaika ja toestust pakkuma" - sest kui me ei tegele migratsiooni teemaga, peame me jätkuvalt poliitiliste probleemidega heitlema," selgitas Clinton.

Trump on korduvalt kasutanud Euroopa rändekriisi põhjendamaks enda seisukohti USA migratsiooni- ja pagulaspoliitika teemal. Clinton on varem selle eest Trumpi kritiseerinud ja öelnud, et Trump üritab selle temaatikaga poliitilist mängu mängida.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: