Slovakkia ei ühine ÜRO ränderaamistikuga

Slovakkia peaminister Peter Pellegrini.
Slovakkia peaminister Peter Pellegrini. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Slovakkia teatas pühapäeval, et ühine järgmisel kuul vastu võetava ÜRO ränderaamistikuga, millest keeldumisest on juba teatanud mitu Euroopa riiki ning USA ja Austraalia.

Vasakpoolne peaminister Peter Pellegrini ütles pühapäeval Brüsselis, et Slovakkia ei toeta "seda ÜRO pakti Marrakechis mingil viisil ega nõustu sellega".

"Slovakkia ei ole nõus, et pole vahet seadusliku ja ebaseadusliku rände vahel. Me peame majanduslikku migratsiooni ebaseaduslikuks, kahjulikuks ja julgeolekut ohustavaks", märkis ta.

Peaminister lisas, et kui ükskõik millise Slovakkia esindaja osalus tähendab automaatselt ühinemist Marrakechi protokilliga, siis ei esinda keegi, sealhulgas ka välisminister Miroslav Lajčák Marrakechis Slovakkiat.

ÜRO pakti toetav Lajčák on öelnud, et paneb ameti maha, kui Slovakkia otsustab dokumenti mitte toetada. Kuid Pellegrini märkis pühapäeval, et loodab ministrit veenda ametisse jääma.

ÜRO ränderaamistikus (UN Global Compact for Migration) jõuti kokkuleppele juulis pärast 18 kuud peetud läbirääkimisi ning see peaks heakskiidu saama järgmisel kuul Marokos. Selle on juba tagasi lükanud USA, Ungari, Austria, Tšehhi, Poola, Iisrael ja Austraalia. Ka Bulgaaria on teatanud oma vastuseisust.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: