Ratas kutsus Kertši sündmuste tõttu kokku valitsuse julgeolekukomisjoni

{{1543211820000 | amCalendar}}
Sven Mikser ja Jüri Ratas.
Sven Mikser ja Jüri Ratas. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Peaminister Jüri Ratas kutsus erakorraliselt kokku valitsuse julgeolekukomisjoni, et arutada Kertši väinas ja selle lähipiirkonnas merel toimuvat Venemaa agressiooni Ukraina vastu. Komisjon koguneb Stenbocki majas esmaspäeval kell 16.30.

"Kertši väinas toimunu on tõsine rahvusvahelise õiguse rikkumine," märkis Ratas. "Mõistan hukka Venemaa tegevuse Ukraina mereväealuste hõivamisel, Kertši väina sulgemise ning agressiooni Ukraina vastu. Toetan ÜRO, Euroopa Liidu ja NATO edasisi samme Ukraina toetuseks."

Valitsuse julgeolekukomisjon koordineerib julgeolekuasutuste ja kaitseväeluure tegevust, analüüsib ja hindab riigi julgeoleku olukorda, määrab kindlaks riigi julgeolekualase teabe vajadused ning täidab muid seadusega või valitsuse pandud ülesandeid.

Valitsuse julgeolekukomisjoni esimees on peaminister, valitsuse liikmetest kuuluvad sellesse ka ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister, justiitsminister, kaitseminister, majandus- ja taristuminister, rahandusminister, siseminister ja välisminister.

Ka välisminister Sven Mikser mõistis hukka Venemaa tegevuse Ukraina mereväealuste hõivamisel Kertši väinas.

"Kertši väinas toimunu on tõsine rahvusvahelise õiguse rikkumine. Mõistan hukka Venemaa tegevuse Ukraina mereväealuste hõivamisel, Kertši väina sulgemise ning agressiooni Ukraina vastu. Toetan Euroopa Liidu ja NATO üleskutset pingelise olukorra de-eskaleerimiseks, et vältida konflikti edasist arenemist," kirjutas peaminister Jüri Ratas (KE) sotsiaalmeedias.

Venemaa tegevuse Ukraina mereväealuste vastu mõistis hukka ka välisminister Sven Mikser (SDE).

"Eesti mõistab hukka Venemaa rünnaku Ukraina mereväealuste vastu Kertši väinas ning kutsub Venemaad üles seda rünnakut koheselt lõpetama, vabastama laevad ning võimaldama neil takistamatult liikuda Ukraina sadamatesse. Tegemist on Venemaa poolse teadliku pingete eskaleerimisega, rahvusvahelise õiguse jõhkra rikkumisega ning agressiooniga Ukraina suveräänsuse ja territoriaalse terviklikkuse vastu," teatas Mikser.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: