Vene analüütikud ei usu tõsise relvastatud konflikti puhkemist

Foto: ERR

Moskva nimetab Kertši väinas juhtunut Ukraina provokatsiooniks. Venemaa eksperdid ei usu samas, et intsidendist kasvab välja tõeline relvastatud konflikt, vaid pigem jätkavad Moskva ja Kiiev vastastikuste süüdistustega rahvusvahelise õiguse ja kahepoolsete lepingute rikkumises.

"Nii Venemaal kui ka Ukrainal on oma õigus. Tundub, et me näeme ÜRO-s poliitilist etendust, milles Venemaa ja Ukraina toetajad klaarivad omavahelisi suhteid. Tundub, et globaalse kokkupõrkeni see ei vii. Ukraina aga püüab kasutada seda juhtumit, et kuulutada NATO-le lähenemist ning kaasata sellesse konflikti ka Euroopa riike," kommenteeris poliitilise informatsiooni keskuse direktor Aleksei Muhhin "Aktuaalsele kaamerale".

"Mõlemad osapooled viitavad muidugi lepingutele ja tõlgendavad neid nii, nagu neil mugavam on. Teiseks, pärast 2014. aasta sündmuseid on raske rääkida mingitest rahvusvahelistest lepingutest Venemaa ja Ukraina vahel. Mõlemad pooled on vahepealsel ajal rikkunud neid lepinguid hea meelega," ütles poliitilise analüüsi keskuse juhtivekspert Mihhail Zahharov.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: