Tartu endine abilinnapea Suvorov süüd ei tunnista ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1543296720000 | amCalendar}}
Foto: Madis Hindre/ERR

Tartu maakohtus algas teisipäeval kohtuprotsess altkäemaksu võtmises süüdistatava Tartu endise abilinnapea Artjom Suvorovi üle, kes süüd ei tunnista.

Prokurör ja kaitsjad pidasid oma avakõned ning kohus asub uurima kirjalikke tõendeid. Kolmapäevasele istungile on kutsutud esimesed tunnistajad.

Istungid on hetkel planeeritud sel nädalal lisaks tänasele kolmapäevale ja neljapäevale, samuti detsembrisse ja uue aasta alguses jaanuarisse kuni veebruari alguseni.  

Lõuna ringkonnaprokuratuur süüdistab Suvorovit korduvas altkäemaksu võtmises, ühel juhul altkäemaksu küsimises ning kelmuse katses.

Lisaks Suvorovile astusid kohtu ette talle altkäemaksu andmises süüdistatavad Kaido Sirge ja Ivan Zajats, kes samuti süüd ei tunnista.

Ivan Zajats kohtus Autor: Madis Hindre/ERR

"Süüdistuse kohaselt lubas Suvorov aidata ja ka aitas ajavahemikul 2015 kuni 2017 oma tuttavatel saada Tartu linnalt nende spordiklubidele erinevaid toetusi," ütles eriasjade prokurör Margus Gross.

Vastutasuks oma ametiseisundi kasutamise eest otsustusprotsesside suunamisel ja mõjutamisel sai Suvorov altkäemaksu nii sularahas kui ka varalist väärtust omavate esemetena kokku üle 600 euro.

Lisaks süüdistab prokuratuur Suvorovit 2017. aastal kolmandale isikule altkäemaksu küsimises, mis seisnes selles, et Suvorov küsis 67-aastaselt mehelt 960 eurot altkäemaksu, seades sellest sõltuvusse viimasega seotud mittetulundusühingule 2000 euro suuruse tegevustoetuse saamise Tartu linnalt.

Prokuratuur saatis Tartu endise abilinnapea Suvorovi kohtusse
Nende tegevustoetusest 960 eurot pidi altkäemaksu andja kandma Suvoroviga seotud tuttavale, kes abistas Suvorovit kohaliku omavalitsuse volikogude valimisüritustel Tartu linnas.

"Sellisel viisil kolmandale isikule teenete eest tasumine muutis kindlasti altkäemaksu skeemi raskemini tabatavaks, kuid asja sisu jääb samaks. Tegemist on ikkagi ametisiku poolt oma ametiseisundi ärakasutamisega ja antud juhul oli initsiaatoriks ametiisik, mis teeb kuriteo olemuselt raskemaks," ütles prokurör Margus Gross.

Veel süüdistab prokuratuur Suvorovit selles, et Tartu linnavalitsuse eluasemekomisjoni liikmena püüdis ta 2016. aasta lõpus 77-aastaselt naiselt petta välja 5000 eurot, lubades tagada kannatanule Tartu linnale kuuluva korteri võõrandamise. Kuna kannatanu Suvorovi ideega kaasa ei läinud, jäi kuritegu katse staadiumisse.

Suvorovi kaitsja Aivar Pilv ütles, et uurijad püüdsid kümme kuud Suvorovit kuriteole meelitada ning kuriteo matkimine kestis liiga kaua. Prokurör sellega ei nõustunud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Nii intensiivne jälitustegevus matkimise kaudu, nagu antud kriminaalasjas on teostatud kümne kuu vältel, ilmselt väljub selle lubatud piiridest. Meil on põhjendatud kahtlus selles ja me palume kohtul seda kontrollida, kuna kohtul on see õigus olemas," ütles Pilv.

Kriminaalasja uuris kaitsepolitsei ja uurimist juhtis Lõuna ringkonnaprokuratuur.

 

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: