Prokuratuur algatas Martin Halliku suhtes kriminaalmenetluse

{{1544073300000 | amCalendar}}
Martin Hallik.
Martin Hallik. Autor/allikas: ERR

Lõuna ringkonnaprokuratuur algatas kriminaalmenetluse Tartu ülikooli raamatukogu endise direktori Martin Halliku suhtes, kelle vastu tegi avalduse üks raamatukogu naistöötaja.

Prokuratuuri pressiesindaja Kauri Sinkevicius ütles ERR-ile, et kriminaalmenetlust alustati juba 3. oktoobril.

"Kriminaalmenetluse eesmärk on selgitada välja võimaliku kuriteo asjaolud. Politsei ning prokuratuur koguvad ja analüüsivad selleks tõendeid iseseisvalt, sõltumata sellest, mida töövaidluskomisjon kontrollib või mis järeldustele jõuab," märkis ta.

Sinkeviciuse sõnul oli kriminaalmenetlus juba käivitatud, kui töövaidluskomisjonist novembris Halliku kasuks otsus tehti.

"Ta (kaebaja – toim) tegi seda ülikooli juhiste järgi pärast seda, kui ülikool sai vallandamise vaidlustamisel teada, et kaebaja ei ole tõtt rääkinud. Ta valetas toimunu kohta ning jättis rääkimata, et oli Hallikuga korduvalt intiimsuhtes," ütles Halliku advokaat Kristi Sild Postimehele.

Advokaadi sõnul on kaebaja hakanud nüüd väitma, et oli Hallikuga intiimsuhtes väidetava sisemise sõltuvuse tõttu.

Sild lausus, et tema hinnangul tulenes politseisse pöördumine ühest küljest hirmust kaotada töökoht, teisalt ülikooli soovist survestada töövaidluskomisjoni otsuse tegemisel ning seda kinnitab tema sõnul tõik, et Hallikut teavitati tema vastu politseisse pöördumisest kolm päeva enne töövaidluskomisjoni istungit.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: