Eurovolinik: Brüssel toetab endiselt Itaalia eelarvekava muutmist

Euroopa Komisjoni majandusvolinik Pierre Moscovici.
Euroopa Komisjoni majandusvolinik Pierre Moscovici. Autor/allikas: Ye Pingfan/Imago/Xinhua/Scanpix

Euroopa Komisjoni majandusasjade volinik Pierre Moscovici ütles teisipäeval, et Brüssel ulatab Itaaliale käe, pärast seda kui Itaalia valitsus viitas, et võib tuleva aasta riigieelarve puudujääki vähendada.

"Meie käsi on endiselt ulatatud," ütles Moscovici pressikonverentsil Pariisis, märkides ka, et Itaalia eelarve on üks ebakindluse allikaid Euroopa majanduskasvus.

Teiste ebakindluse allikatena tõi volinik pinged rahvusvahelises kaubanduses ja Brexiti.

"Komisjon on avatud dialoogile, sest me peame leidma lahenduse oma ühises raamistikus," ütles ta. "See raamistik on euroala, mille reeglid ei ole ei jäigad ega rumalad."

"Muutused (Itaalia eelarvekavas) on võimalikud ja vajalikud," jätkas ta, viidates Itaalia asepeaministri Luigi Di Maio esmaspäevasele sõnavõtule, milles ta viitas võimalusele, et tuleva aasta eelarvepuudujääki võidakse vähendada, et lahendada tüli Brüsseliga.

Euroopa Komisjon lükkas möödunud kuul tagasi Itaalia 2019. aasta riigieelarvekava, mille puudujääk ületas 2,4 protsendi juures sisemajanduse koguproduktist (SKP) kolmekordselt eelmise valitsuse plaanitud. Komisjoni hinnangul võib kava järgi aga defitsiit ulatuda suisa 2,9 protsendini.

Senini on Itaalia valitsus keeldunud eelarvekava muutmisest, teatades, et see on vajalik kasvu toetamiseks.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: