Itaalia teatas säästudest EL-i eelarvemenetluse vältimiseks

Itaalia asepeaminister Matteo Salvini.
Itaalia asepeaminister Matteo Salvini. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Itaalia valitsus tuvastas säästmiseks neli miljardit eurot, et vältida Euroopa Liidu ülemäärase eelarvepuudujäägi menetlust, teatas asepeaminister Matteo Salvini esmaspäeval.

Valitsuskoalitsioon jõudis kokkuleppele plaanitud 2019. aasta eelarvet veel vähendada, ütles Salvini, kelle valitsusel on järgmise aasta eelarve vastuvõtmiseks aeg otsa saamas.

Vastuseks küsimusele, kas viimasel hetkel sõlmitud Liiga ja Viie Tähe Liikumise (M5S) lepe on piisav, et rahuldada Brüsseli nõudmisi, ütles asemajandusminister Massimo Garavaglia: "Me oleme optimistlikud."

Kärbete alla läheks ka valitsuse lubadus toetada madalapalgalisi inimesi ja langetada pensioniiga.

Euroopa Komisjon lükkas oktoobris tagasi Itaalia 2019. aasta eelarvekava, hoiatades, et selle varem lubatust suurem puudujääk on vastuolus EL-i eelarvereeglitega.

Itaalia valitsuse hinnangul on kulutamine vajalik, et stimuleerida majanduskasvu, kuid Brüssel on teatanud, et meetmed ei hoogustaks kasvu ja suurendaks vaid Itaalia võlakoormat.

Juhul, kui leppeni ei jõuta, võib Itaaliat oodata EL-i ülemäärase eelarvepuudujäägi menetlus, mis võib viia trahvideni summas kuni 0,2 protsenti riigi sisemajanduse koguproduktist (SKP).

Eelmisel kolmapäeval tegi Itaalia valitsus Euroopa Komisjonile ettepaneku vähendada algselt järgmise aasta eelarvesse plaanitud 2,4-protsendine puudujääk 2,04 protsendile, kuid eurokomisjon nimetas ettepanekut ebapiisavaks. 

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: