Salvini: Itaalia valmistub Brüsseli 3 miljardi euroseks trahviks

Itaalia asepeaminister Matteo Salvini.
Itaalia asepeaminister Matteo Salvini. Autor/allikas: SIPA/Scanpix

Itaalia asepeaminister Matteo Salvini ütles teisipäeval, et ilmselt määrab Brüssel Roomale kasvava võlakoorma ja struktuurse puudujäägi taseme tõttu kolme miljardi euro suuruse trahvi.

"Sellal kui mõnes piirkonnas läheneb noorte tööpuudus 50 protsendile, nõuab keegi Brüsselis vanade reeglite põhjal kolme miljardi eurost trahvi," ütles Salvini raadiojaamale RTL 102.5.

"Ma panen kogu oma energia nende minevikust pärit reeglite muutmisesse," lisas minister, kelle erakond Liiga võitis pühapäeval Itaalias Euroopa Parlamendi valimised.

"Eks näis, kas see kirjake Brüsselist, milles meile määratakse karistus minevikus kogunenud võlgade eest, saabub."

Euroopa Komisjonil on kavas alustada Itaalia suhtes distsiplinaarmenetlust 5. juunil ja selle tulemusena võib Itaaliat oodata rahatrahv kuni 0,2 protsendi ulatuses riigi sisemajanduse kogutoodangust (SKT).

Itaalia riigivõlg on suur probleem, 2018. aastal moodustas see 132,2 protsenti SKT-st. Euroopa Liidus kehtestatud lagi on 60 protsenti.

Liiga ja tema koalitsioonipartner Viie Tähe Liikumine sõdisid eelmise aasta lõpus Brüsseliga 2019. aasta eelarve liiga suurte kulutuste pärast. Nii Itaalia kui Euroopa Komisjon tegid viimaks järeleandisi.

Mai algul avaldatud EK majandusprognoos paigutab Itaalia euroala viimasele kohale, osutades nii napile kasvule kui rekordilisele võlale.

Kolmapäeval peaks Brüssel saatma Roomale kirja, milles nõutakse majandusolukorra kohta selgitust.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: