X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERJK soovib Keskerakonnalt 220 000 euro tasumist ühe maksena

Keskerakonna valimiskampaania algus Keilas.
Keskerakonna valimiskampaania algus Keilas. Autor/allikas: ERR

Erakondade rahastamise järelevalve komisjon (ERJK) ei soovi anda Keskerakonnale võimalust tasuda kohtu poolt keelatud annetuseks tunnistatud 220 000 eurot osamakseta kaupa.

"Komisjon leiab, et ettekirjutuse täitmine ositi, viidates käibevara nappusele, pole põhjendatud," teatas ERJK sel nädalal Keskerakonnale. Vaidluse näol on tegemist on Paavo Pettai ja Keskerakonna vahel toimunud Tartu majatehinguga.

Komisjoni esimehe Liisa Oviiri allkirjastatud vastuskirjas seisab, et Keskerakond oli teadlik ettekirjutusest tulenevast võimalikust kohustusest alates 2017. aasta suvest ja sellises ulatuses potentsiaalne kohustus oli kirjeldatud ka erakonna auditeeritud 2017. aasta majandusaasta aruandes.

"Erakonna juhatuse hoolsuskohustusest tulenevalt oleks erakonna 2018. aasta finantsplaneerimises tulnud ettekirjutuse summaga arvestada, eriti põhjusel, et juba 2017. aastal oli erakonnal teada Tallinna halduskohtu otsus ettekirjutuse tühistamiseks esitatud kaebuse rahuldamata jätmise kohta," seisab dokumendis.

ERJK tegi Keskerakonnale ettekirjutuse, millega kohustas erakonda kandma riigieelarvesse keelatud annetuse summas 220 000 eurot. Erakond vaidlustas ettekirjutuse kohtus ja sellega seoses oli ettekirjutuse täitmine peatunud kuni menetlust lõpetava kohtulahendi jõustumiseni, antud juhul kuni möödunud aasta detsembrini.

Riigikohus otsustas Keskerakonna kassatsioonkaebust menetlusse mitte võtta. ERJK märkis teates Keskerakonnale, et sellest tulenevalt oli 2017. aastal tehtud ettekirjutuse täitmise tähtaeg möödunud aasta 11. detsember.

ERJK tuletas Keskerakonnale meelde, et summa pealt jooksevad viivised 0,85 protsenti päevas.

Keskerakond avaldas soovi ERJK ja kohtu otsuse alusel riigieelarvesse 220 000 eurot tagasi maksta osade kaupa.

"2017. majandusaasta aruanne kinnitab, et MTÜ-l Eesti Keskerakond on kohustusi rohkem kui vara, see tähendab, et kohustused ületavad vara 239 000 euro võrra. Majandusaasta aruande järgi oli erakonnal plaanis 2018. aastal kulutuste pealt kokku hoida, et netovara aasta lõpuks taastada. Lisakohustuse täitmine summas 220 000 eurot ühe maksega on erakonna majanduslikku seisu arvestades võimatu," seisab Keskerakonna advokaadi poolt detsembris ERJK-le saadetud kirjas.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: