Kreml: Putin ja Trump vestlesid G20 kohtumisel 10-15 minutit

Vladimir Putin ja Donald Trump G20 tippkohtumisel.
Vladimir Putin ja Donald Trump G20 tippkohtumisel. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Vene presidendi Vladimir Putini ja USA presidendi Donald Trumpi kohtumine G20 veerel Buenos Aireses kestis 10-15 minutit, peamiselt olid kõne all Kertši vahejuhtum ja Ukraina olukord, teatas Kreml teisipäeval.

"Trump lähenes vastuvõtul meie presidendile ja toimus jutuajamine, millest meie president pressile ka rääkis. Põhiliselt arutati Kertši väina vahejuhtumit. Meie president selgitas Venemaa hinnangut asjale nii põhjalikult, kui seda 10-15 minutiga vaid saab, ja USA president kuulas meie argumendid tähelepanelikult ära, ütleksin nii," ütles Putini nõunik Juri Ušakov ajakirjanikele.

Ta märkis seejuures, et ei saa avaldada vestluse kõiki üksikasju, kuid lisas, et jutuks olid Kertši väin ja Ukraina üldine olukord. "10-15 minutit, keegi aega ei võtnud, kuid umbes nii," ütles ta vestluse pikkuse kohta.

Täpsustavale küsimusele, kas oli jutuks Putini võimalik visiit Washingtoni, vastas ta: "Washingtoni visiidi küsimust ei tõstatatud sootuks. Praegu on selline olukord. Me väljendasime kahetsust, nüüd peavad ameeriklased ise end liigutama hakkama ja midagi välja pakkuma."

Putini nõunik rõhutas, et Venemaa "ei ole solvunud, tal on vaid kahju", et Trump ei soovi Putiniga kohtuda.

Trump tühistas Kertši vahejuhtumi tõttu täiemahulise kahepoolse kohtumise Putiniga. 

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: