Kas Evestuse lahkumise põhjus oli väidetav salajane lindistus?

Foto: Priit Mürk/ERR

Juhtiv riigiprokurör Steven-Hristo Evestus kommenteeris esimest korda kolme versiooni, mis ringlevad tema ootamatu ametist lahkumise põhjuste ümber.

Esimese versiooni järgi lahkus ta kehva tööõhustiku pärast riigiprokuratuuris. Teise versiooni järgi, et riigiprokuratuur ei saanud aastaid aru Danske rahapesu olulisusest ja et Evestus pidi võtma vastutuse. Kolmas versioon väidab, et väidetavalt lindistas üks Savisaare protsessi osaline salaja kolm vestlust prokuröriga, kus viimane pakkus võimalust lõpetada Priit Kutseri lugu oportuniteediga, kui saab vastu Savisaare süüd näitavaid ütlusi. See prokurör olevat Evestus.

Kuidas kommenteerib Evestus kõiki kolme versiooni, saab lugeda homme hommikul ERR-i portaalist. Siinkohal avaldame tema vastuse, mis puudutas väidetava lindistusega seonduvat.

"Jaa, ma olen kuulnud neist lindistustest. Mis ma öelda oskan? Me ei saa kunagi välistada, et vastaspool võib lindistada vestlust prokuröriga, aga mingeid salavestlusi ei ole ma kellegagi pidanud. Priit Kutseri ja tema kaitsjaga, juures oli ka Savisaare protsessi abiprokurör Triinu Olev, oleme arutanud tingimusi, millistel alustel lõpetada Kutseri suhtes kriminaalasi ja milliseid ütlusi prokuratuur temalt ootab. Prokuratuur ootas temalt süüdistusega kooskõlas olevaid ütlusi, ka Edgar Savisaare rolli väljatoomist."

"Prokuratuur ei ole palunud, mina prokurörina ei ole palunud tal tulla kohtusse, mõelda midagi välja, valetada, täita lüngad – kui ta ei tea – tühipaljaste õhust võetud faktidega. Seda ei ole seal olnud. Kuna mina ei ole palunud inimesel valetada ega hakata kohtu ees esinema väidetega, mis kunagi ei ole elus toimunud, ei ole minul ka midagi karta ega kahetseda selle kohtumise pärast."

"See, et keegi võib kohtumise lindistada, selle ümber mängida, seda timmida, teha sellest skandaali – selleks peavad prokurörid alati valmis olema. Isegi kui minu kõrvad seda [lindistust] kunagi kuulevad, olen alati valmis vastama, kui minu käitumine või küsimused, suunised tekitavad kelleski kahtlust või viitavad lausa ebaseaduslikule."

ETV saade "Ringvaade" küsis Evestuselt kolmapäeva õhtul ka versiooni kohta, et ta ei saa läbi riigi peeaprokuröri Lavly Perlinguga. Evestuse kinnitusel on tema läbisaamine Perlinguga tööalaselt normaalne.

"Meie lõpuvestlus oli täiesti normaalne, ilma igasuguste pingeteta, aga ma arvan, et me oleme jõudnud oma suhetes selle staadiumini, et ma arvan, et me mõlemad peame õigeks seda, et ka minul on õigus vaadata väljapoole seda organisatsiooni. Seetõttu ei hakanud peaprokurör loomulikult mind ka vägisi kinni hoidma ning see mäng sellel nädalal sellest, et "palun jää - ei ma ei jää", jäi loomulikult ära ja meil oli konkreetne vestlus," rääkis ta.

Kuidas Evestus kommenteerib tema lahkumist puudutavaid versioone ja kuidas vastab ühe Facebooki sõbra esitatud küsimusele "Milline [erakonna] nimekiri või milline teater?", saab lugeda homme hommikul ERR-i portaalis ilmuvast Toomas Sildami pikemast usutlusest.

 

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: