Steven Hristo Evestus paneb prokuröriameti maha

{{1543848480000 | amCalendar}}
Steven-Hristo Evestus
Steven-Hristo Evestus Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Mitmes olulises süüasjas süüdistajaks olnud riigiprokurör Steven-Hristo Evestus paneb ameti maha ja lahkub prokuratuurist.

Riigiprokuratuuri pressinõunik Kaarel Kallas ütles ERR-ile, et Evestuse viimane tööpäev on 31. detsember.

"Uudis on värske ja me pole tema pooleliolevaid asju jõudnud veel ümber jagama. Aga need võtavad üle teised prokurörid," lisas Kallas.

Evestus teatas sotsiaalmeedias, et pärast aasta kestnud ränka mõttetööd, inspireerivaid vestlusi heade sõpradega ja mitut kosutavat eemalolekut sai tema otsus küpseks.

"Prokuratuuris on mul tänaseks möödunud 16 ja pool põnevat aastat. Selle pika aja jooksul on olnud häid ja kehvemaid aegu, kuid kokkuvõttes on prokuratuur mulle pakkunud kõik, mis ma saada oleksin soovinud. Aga kord on nii, et üksluiseks muutuv elu on tühine elu," kirjutas Evestus.

Ta jätkas: "Elu...s peab kasutama aega ja valikuvõimalusi ning selle eelduseks on vabadus. Just vabaduseks ma mõnda aega valmistunud olengi ning seda ma igatsetud inspiratsiooniallikana järgmisel aastal nautida kavatsengi. Tunnen, et tahaksin rohkem näha elu väljaspool prokuratuuri, areneda erinevates valdkondades ning selleks võtangi aja maha ja katsun tasapisi avastada maailma teistel viisidel."

Mis puudutab pikaaegset tööandjat, siis Evestuse sõnul on tal hea meel, et prokuratuur teeb oma tööd väga hästi ning usub, et samamoodi jätkatakse ka edaspidi. "PS! Uskuge mind, prokuratuuris on küllalt tarku ja häid kolleege, kes saavad suurepäraselt kõigega hakkama."

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: