Aadu Luukase missioonipreemia sai vähiravifond "Kingitud elu"

Kolmapäeval pälvis Aadu Luukase missioonipreemia SA Hille Tänavsuu Vähiravifond "Kingitud elu".

Missioonipreemia võttis Maarjamäe lossi suvesaalis vastu fondi juhatuse liige Toivo Tänavsuu.

"Viie aastaga on vähiravifond "Kingitud Elu" kasvanud Eesti rahva liikumiseks, mis keeldub jätmast kas või ainsatki vähihaiget lootusetusesse," sõnas Tänavsuu.

"Oleme kindlustanud rohkem kui 500 Eesti inimesele hädavajaliku ravi, lootuse, võimaluse elada või koguni tervenda. Seejuures pole ainsatki inimest, kes kuuluks fondi sihtgruppi, kuid oleks jäänud selle õlekõrreta," lisas ta.

Tänavsuu sõnul on missioonipreemia laureaat on iga vähiravifondi panustanud inimene.

"See on tunnustus kõikidele fondi toetajatele, kes on pidanud vajalikuks võidelda iga Eesti elu eest. See on ka tunnustus meie fantastilistele vabatahtlikele, kes panustavad ennastsalgavalt aega ja energiat fondi töösse, samuti fondi eestvedajatele ja nõukogule, kes seda igapäevaselt käigus hoiavad. Täname arste usalduse ja koostöö eest," rääkis Tänavsuu.

Samuti tänas ta kõiki abisaanuid, kes on jaganud avalikkusega lugusid oma raskest võitlusest kurja haigusega. "Aitäh Alar, Ilme, Anika, Raivo, Annabel, Tauris, Margit, Erik, Üllar, Taavi, Marju, Svetlana, Lea, Ülle, Vladimir, Ott ja väga paljud teised. Te olete ravinud meid kõiki," rääkis ta.

"Vähiravifond on sama vajalik tervetele kui haigetele – ta seob Eesti ühtsena kokku, deklareerides: keegi ei jää üksi, iga elu loeb!" lisas ta.

2014. aastal asutatud ja Hille Tänavsuu haigusloost välja kasvanud vähiravifond "Kingitud Elu" on viie aastaga toetanud rohkem kui 500 inimest. Käesolev aasta on fondi jaoks olnud erakordselt töömahukas – abisaajate arv kasvab mullusega võrreldes umbes kolm korda.

Tänase seisuga on sel aastal fondilt abi saanud juba rohkem kui 250 inimest. Ainuüksi viimase nelja kuuga on fond panustanud Eesti inimeste tervisesse ligi miljon eurot.

SA Hille Tänavsuu Vähiravifond "Kingitud Elu" on asutatud 5. veebruaril 2014 Hille ja Toivo Tänavsuu ning Janek Mäggi poolt. Fond hüvitab annetustest kogunevate võimaluste piires nende patsientide raviarveid, kelle ravimeid Eesti haigekassa ei kompenseeri.

Raha tuleb sihtasutusele tehtud annetustest. Fondi nõukokku, mis otsustab kas ja keda toetatakse, kuuluvad onkoloogid dr Peeter Padrik, dr Hele Everaus, dr Kristiina Ojamaa, dr Kadri Putnik, Tartu Ülikooli hematoloogia eriala dotsent dr Edward Laane, ettevõtja ja Belgia aukonsul Eestis Erik Sakkov, näitleja ja psühholoog Rita Rätsepp ja riigihalduse minister Janek Mäggi.

Aadu Luukase missioonipreemia eesmärk on tunnustada inimest või organisatsiooni, kes paistab silma Eesti ühiskonna tasakaalustatud arengu ja rahva elukvaliteedi edendamisega.

Missioonipreemia laureaati tunnustatakse 32 000 euroga ning ülejäänud viite nominenti 6400 euroga.

Teised tänavused nominendid olid ajaloolane Raivo Pullat, hariduspedagoog Liivika Simmul, EELK Usuteaduse Instituut, kunstiajaloolane Marika Valk, Vaba Rahva laul korraldaja Ülo Kannisto.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: