ERR Moskvas: FSB sõnul olid Ukraina sõjalaevad Kertši väinas ise lahinguvalmiduses

Foto: EBU/ERR

Intsident Ketši väinas, kus Vene piirivalvurid avasid tule Ukraina sõjaväe suurtükikaatrite pihta, oli Ukraina povokatsioon, ütlesid laupäeval kaks Venemaa julgeolekuteenistuse FSB kõrget ametnikku. Nende väitel olid ukrainlased ise lahinguvalmiduses ja venelastel ei jäänud muud üle kui kasutada suurtükke.

FSB väidab, et kui Ukraina kaatrid tulid Kertši väina rajooni, asus seal 166 tsivillaeva. Vene pool on kindel, et Ukraina kaatrid kujutasid neile ohtu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Vene piirivalvelaevade meeskonnad fikseerisid Ukraina mereväe laevade lahinguvalmidusse viimise. Ukrainlased eemaldasid suurtükiseadmetelt katteid, suurtükkide torud olid tõstetud 45 kraadi ülesse ja suunatud Venemaa laevade ja kaatrite poole," rääkis Vene julgeolekuteenistuse piirivalve mereväe asejuht Aleksei Volski.

Vaatamata sellele, et kokkupõrge toimus päeval, väidavad Vene uurijad, et Ukraina kaatrite eesmärk oli läbida Kertši väin varjatult.

"On leitud kaatri "Nikopol" kontroll-leht merele minekuks. Seal on kirjas, tsiteerin:"Minek teostada varjatult, Vene Musta mere sõjalaevastiku ja Vene FSB piirivalve ranna- ja merevaatlemisrajoonide piiride taga. Ülesande täitmisel koondada peamised jõupingitused Kertši-Jenikale kanalini minekuks ja selle varjatule läbimisele." Tsitaadi lõpp," rääkis Vene julgeolekuteenistuse uurimisosakonna juht Mihhail Šišov.

Praegu on kõik kinni võetud Ukraina mereväelased vahi all Lefortovo vanglas.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: