EL lisas Ida-Ukraina valimistega seoses üheksa inimest musta nimekirja

Foto: Alexander Shcherbak/TASS/Scanpix

Euroopa Liit lisas üheksa inimest musta nimekirja seoses valimistega niinimetatud Luganski ja Donetski rahvavabariikides Ukrainas.

Esmaspäevasel Euroopa Liidu välisministrite kohtumisel osales ka Ukraina välisminister Pavlo Klimkin, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ukraina ootab Euroopa Liidult toetust laevade ja meremeeste vabastamisel ning vaba laevaliikluse tagamisel Aasovi merel, samuti abi kriisipiirkondadele ja täiendavaid sanktsioone Venemaale.

"Ma küsisin mitmesuguseid sanktsioone nii isikute vastu kui ka Venemaa sadamate vastu. Neid ettepanekuid kaalutakse," sõnas Klimkin.

Majanduslik abi on Euroopalt kergem tulema kui sanktsioonid.

"Me arutasime välisminister Klimkini ja volinik Hahniga projekte, mida me saame rahastada, et piirkonda aidata," ütles Euroopa Liidu välisasjade kõrge esindaja Federica Mogherini.

"Iga taolise eskalatsiooni ja deeskalatsiooni järel oleme me olukorras, kus Venemaa on oma agressiivsetes püüdlustes astunud ühe sammu edasi ja meie kollektiivselt ühe sammu tagasi. Seda me kindlasti ei saa endale lubada, nii et selline ühine tugev vastureaktsioon ja vastusammud on kindlasti vajalikud," kommenteeris Eesti välisminister Sven Mikser.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: