Soomes vabastati Airiston Helmi rahapesuasjaga seotud Eesti kodanik

Läbiotsimine Turu saarestikus.
Läbiotsimine Turu saarestikus. Autor/allikas: ERR

Soome võimud vabastasid eeluurimisvangistusest 51-aastase Eesti kodaniku, kes on seotud ettevõtte Airiston Helmi rahapesu ja maksudest kõrvalehiilimise uurimisega, tema 36-aastane Vene kodakondsusega kaaslane jäi trellide taha, vahendas teisipäeval Soome ringhääling Yle.

Politsei hinnangul võib Vene kodanik põgeneda, takistada uurimist või vältida kohut.

Keskkriminaalpolitsei uurija Tomi Taskila ütles, et et arvestades asja mahukust võidakse ametliku süüdistuse esitamiseni jõuda alles tuleva aasta sügisel, kuigi kavas oli seda teha veebruaris. 

Eestlast kahtlustatakse maksupettusele kaasaaitamises. Ta vabastati vahi alt juurdluse juhi otsusega novembri lõpul. Seega veetis ta eeluurimisvangistuses kaks kuud. 

Politsei varjab 2. oktoobril vahistatud Eesti ja Vene kodaniku nime, kuid Soome meedia andmetel on nad tihedalt seotud ettevõttega Airiston Helmi, millele kuulub Ahvenamaal üks saar ja veel 17 turismiobjekti või võõrastemaja.

21.-22. septembril toimus Turu ümbruses suuroperatsioon, milles osales 400 politseiniku ja muud korrakaitsjat, kes leidsid asustamata saarelt arvukalt seirekaameraid, helikopteriplatsi, üheksa kaid ja umbes kolm miljonit eurot sularaha, samuti 200 terabaiti andmeid.

Uurimisse kaasati ka Soome julgeolekupolitsei. 

Airiston Helmit kahtlustatakse ametlikult majanduskuritegudes, kuid meedia andmeil varjatakse selle taha Vene hübriidsõjaettevalmistuste uurimist. 

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: