Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Soome kohus ei lasknud Airiston Helmi juhtumi kahtlustavat vabadusse

Airiston Helmi kohtuistung Vantaa kohtusaalis.
Airiston Helmi kohtuistung Vantaa kohtusaalis. Autor/allikas: Yle

Päris-Soome esimese astme kohtus toimus teisipäeval istung, kus arutati nn Airiston Helmi juhtumi raames vahi alla võetud Venemaa kodaniku taotlust kautsjoni vastu vabadusse pääseda. Pikka istungi järel tegi kohus otsuse mees mitte vabadusse lasta.

Istungi ajal küsitleti Vantaa kohtusaalis viibinud kahtlustatavat videosilla vahendusel ning raskes maksukuriteos kahtlustatud mees varjas oma nägu ajakirjaga, vahendas Yle.

Keskkriminaalpolitsei juurdluse juht kriminaalkomissar Antti Perälä märkis, et tema jaoks oli tegu rekordiliselt pika kohtuistungiga, mis puudutab kahtlustatava vahi all viibimist.

"Oli palju asju, palju väited ja palju vastuargumente," nentis ta, kuid rõhutas, et istungi pikkus ei tulenenud sellest, et politsei seisukoht oleks kuidagi nõrgenemas, vaid hoopis sellest, et osapooled pöördusid kohtusse uute teemadega.

36-aastase Venemaa kodaniku üks advokaatidest Tuomas Sunnari arvates, esitas kaitse põhjalikud argumendid selle kasuks, et mees tuleks koheselt vabastada. "Vangistus on praeguses olukorras täiesti põhjendamatu vabadusekaotus," leidis ta.

Kohus aga kaitse seisukohtadega ei nõustunud ning toetas politsei argumente kohaselt, mille puhul on olemas oht kahtlustatava põgenemiseks või tegevuse jätkamiseks tema poolt.

Venemaa kodanik, kes peeti kinni 22. septembril ja võeti kohtu poolt vahi alla 25. septembril, on kõiki süüdistusi eitanud. Suuroperatsiooniga Turu saarestikus alanud Airiston Helmi juhtumis kahtlustatakse teda raskes maksupettuses.

Lisaks viibib sama juhtumi raames eeluurimisvanglas teine kahtlustatav, 51-aastane Eesti kodanik. Ka tema taotleb vabadusse pääsemist ning kohus arutab tema taotlust kolmapäeval.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: