Keskerakond võib värvida Eesti kaardi valdavalt roheliseks

Keskerakond võib valimisvõidu võtta kuni üheksas valimisringkonnas 12-st, prognoosis Juhan Kivirähk erakondade detsembrikuiste toetusnumbrite pealt.

Oluline on märkida, et kuivõrd Turu-uuringute AS-i küsitluse üldvalim oli 1000, siis valim konkreetsetes valimisringkondades (eriti väiksemates) on suhteliselt väike ja sestap statistilise vea tõenäosus suur. Kuid mingeid trende erakondade toetuste kohta konkreetsetes valimisringkondades see siiski näitab.

Keskerakond on detsembrikuu seisuga võitmas valimisi üheksas valimisringkonnast 12-st. Eriti selge valimisvõit tõotab neile tulemas Tallinna Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita valimisringkonnas ning ka Ida-Virumaal.

Kahes valimisringkonnas võidaks küsitluse järgi EKRE. Seda esiteks Pärnumaal, kus kandideerib erakonna esimees Mart Helme ja ka Läänemaal ja saartel. Ühes valimisringkonnas, Tartu linnas on selge valimiste favoriit Reformierakond.

Samas on mitmes valimisringkonnas Keskerakonna edu napp ning näiteks Harju- ja Raplamaal võib võita ka Reformierakond.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: