Trumpi endise julgeolekunõuniku kohtuotsus lükati edasi

{{1545157620000 | amCalendar}}
USA endine riikliku julgeoleku nõunik Michael Flynn teisipäeval Washingtonis kohtuhoone juures.
USA endine riikliku julgeoleku nõunik Michael Flynn teisipäeval Washingtonis kohtuhoone juures. Autor/allikas: Saul Loeb/AFP Photo/Scanpix

USA kohus lükkas teisipäeval edasi otsuse langetamise president Donald Trumpi endisele riikliku julgeoleku nõunikule Michael Flynnile, vihane kohtunik oli eelnevalt ähvardanud teda karmi karistusega.

Trumpi kampaaniameeskonna võimalikku kokkumängu Venemaaga uuriv eriprokurör Robert Mueller oli eelnevalt teinud ettepaneku, et Flynni vangi ei pandaks.

Kuid kohtunik Emmet Sullivani sõnul oli Flynn käitunud reeturlikult. "Väidetavalt müüsid sa oma riigi maha," ütles USA föderaalkohtunik teisipäeval Flynnile.

Sullivan ütles, et ei suuda selle kuriteo puhul oma vastikust varjata. Tema sõnul pani Flynn Valge Maja ruumides Föderaalsele Juurdlusbüroole (FBI) valetades toime väga tõsise rikkumise.

Kohtuniku hinnangul on Flynni kordasaadetu väga lähedal riigireetmise piirile.

"Kogu selle aja olid võõra riigi mitteametlik agent, kui teenisid USA riikliku julgeolekunõunikuna. See kõigutab kõike, mida see lipp esindab. Võib argumenteerida, et müüsid oma riigi maha," ütles Sullivan.

Sullivan täpsustas siiski hiljem, et viitas ajale, kui Donald Trump ei olnud veel president.

Sullivan andis endisele kolmetärnikindralile valida, kas ta võtab praegu vastu karmi kohtuotsuse või ootab, kuni Muelleri juurdlus on lõpuleviimisele lähemal, et paremini näidata oma koostööd uurijatega.

Flynni advokaadid esitasid kohtule taotluse kohtotsuse edasilükkamiseks, et ta saaks koostööd jätkata.

Flynn tunnistas end detsembris süüdi valetamises FBI-le küsimuses, kas ta arutas üleminekuperioodil Venemaa tollase suursaadikuga sanktsiooniteemat. Ta on teinud koostööd eriprokurör Robert Muelleri juhitava juurdlusega võimalikust kokkumängust Venemaa ja Trumpi kampaaniameeskonna vahel.

Trump vallandas Flynni 2017. aasta 13. veebruaril.

Flynni advokaatide väitel ei hoiatanud uurijad teda 2017. aasta jaanuaris FBI küsitluse eel, et valetamine on kuritegu. Süüdistajate sõnul pidanuks Flynn ka hoiatuseta teadma, et tuleb rääkida tõtt.

Flynn ise ütles teisipäeval kohtus, et teadis küll, et FBI-le valetamine on kuritegu.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: