X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Otse kell 11: kuidas riik perevägivalda ennetab ja ohvreid abistab

Perevägivald kipub kasvama pühade ajal
Perevägivald kipub kasvama pühade ajal Autor/allikas: Marko Saarm/Eesti Meedia/SCANPIX

Sotsiaalministeerium koostöös siseministeeriumi, sotsiaalkindlustusameti, politsei- ja piirivalveameti ning prokuratuuriga korraldab reedel Solarise keskuses perevägivallateemalise pressiürituse, kus antakse ülevaade perevägivalla ennetamise ja ohvrite abistamise meetmetest. ERR.ee vahendusel saab kell 11 algavat üritust jälgida otsepildis.

Pühad on perevägivalla käes kannatajatele sageli raskeim aeg, mistõttu on teemast rääkimine jõulude eel igati asjakohane.

· Tervise- ja tööminister Riina Sikkut ja siseminister Katri Raik räägivad 2019. aasta riigieelarve panusest vägivalla ennetusse ja ohvrite abistamisse. Hinnanguliselt on perevägivallast tingitud kulud Eestis aastas üle 116 miljoni euro, mistõttu on oluline laiendada ennetustegevusi ning pöörata senisest enam tähelepanu vägivalla erinevatele osapooltele.

· Sotsiaalkindlustusameti ohvriabi juht Jako Salla jagab praktilisi nõuandeid, kuidas märgata ja julgustada ohvreid abi otsima.

· Politsei- ja piirivalveameti peadirektori asetäitja Krista Aas annab ülevaade statistikast, toob näiteid perevägivallaga seotud väljakutsetest ning räägib, kust abi otsida.

· Lääne ringkonna juhtivprokurör Kristine Tamm räägib prokuratuuri rollist perevägivallaga tegelemisel, samuti kriminaalmenetluste keerukusest, kus kuriteos kannatanu ja kuriteo toimepanija on enamasti ühes peres.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: