Bolton läheb Türki ja Iisraeli Süüriast lahkumist kooskõlastama

John Bolton Iraani-teemalisel konverentsil.
John Bolton Iraani-teemalisel konverentsil. Autor/allikas: AFP/Scanpix

USA riikliku julgeoleku nõunik John Bolton sõidab Türki ja Iisraeli kooskõlastama tegevust Süürias pärast Ameerika sõdurite lahkumist.

USA president Donald Trump teatas möödunud nädalal ootamatult, et viib kõik 2000 Ameerika sõdurit Süüriast välja, sest eesmärk äärmusrühmitusest Islamiriik (IS) jagu saada on täidetud.

Türgi tervitas USA otsust innukalt, Ühendriikide lähedane liitlane Iisrael on aga mures.

Bolton külastab mõlemat riiki jaanuaris.

"Me arutame jätkuvat tööd liitlasi ja partnereid selles piirkonnas ähvardavate julgeolekuohtude tagasilöömiseks, seal hulgas järgmist faasi võitluses ISIS-ega, kuna USA hakkab sõdureid Süüriast koju tooma," ütles Bolton Twitteris.

IS on kaotanud peaaegu kogu Süürias vallutatud ala, kuid arvatakse, et sõjast räsitud riiki on jäänud veel tuhandeid džihadiste.

Vene välisminister Sergei Lavrov avaldas reedel arvamust, et USA tahab väge Süüriast välja viies veeretada vastutuse oma Islamiriigi-vastase koalitsiooni partneritele - Prantsusmaale, Suurbritanniale ja Saksamaale.

"Kõige järgi otsustades tahab Washington veeretada vastutuse oma koalitsioonipartnerite kaela. Kohapeal on need sama ebaseaduslikult Süürias viibivad Prantsusmaa, Suurbritannia ja Saksamaa," ütles Lavrov pressikonverentsil pärast kohtumist Jordaania välisministri Ayman al-Ṣafadīga.

"Ja loomulikult on veel koalitsiooni õhujõud ja nagu te ütlesite piirkondlikud liitlased, kellele tahetakse asetada täiendav rahanduslik koorem," märkis Vene välisminister, kommenteerides USA presidendi Donald Trumpi otsust viia Süüriast välja seal tegutsevad 2000 Ühendriikide sõdurit.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: