USA senaatori sõnul lubas Trump tagada islamistide purustamise

Lindsey Graham Valgest Majast väljumas.
Lindsey Graham Valgest Majast väljumas. Autor/allikas: SCANPIX / AP

USA vabariiklasest senaator Lindsey Graham ütles pühapäeval, et president Donald Trump on lubanud enne Süüriast vägede äratoomist tagada Islamiriigi (IS) täieliku purustamise.

Graham kohtus Trumpiga pühapäeval Valges Majas.

Grahami sõnul sidus president end lubadusega, et USA vägede lahkudes on pühasõdalased täielikult võidetud.

"Ma ei ole tundnud end kunagi varem selles suhtes paremini, kuhu me oleme edasi liikumas, kui pärast keskustelu presidendi ja USA staabiülemate ühendkomitee esimehe Joseph Dunfordiga," kinnitas Graham.

Senaatori sõnul oli eelmise nädala üllatusvisiit Iraaki presidendile silmi avav kogemus. Sealne sõjaväejuhtkond kinnitas riigipeale, et Islamiriik pole veel täielikult purustatud.

"President suhtub sellesse väga tõsiselt. Reis Iraaki oli väga hästi ajastatud," jätkas Graham.

Valge Maja pole esialgu senaatori väljaütlemisi kommenteerinud.

USA välis- ja kaitseministeerium ning riikliku julgeoleku nõunik John Bolton esinesid mõne tunni jooksul eraldi avaldustega, milles rõhutatakse, et võimud juba kavandavad seda, kuidas Ühendriikide väed Süüriast välja tuua, vahendas CNN. Kõik kinnitasid, et kriitikast hoolimata on juba astutud samme sõdurite väljatoomiseks.

Kõigi kolme avalduse kohaselt töötab administratsioon oma võtmepartneritega USA vägede turvalise lahkumise koordineerimiseks Süüriast.

Bolton kirjutas Twitteris, et kavatseb sõita jaanuaris Iisraeli ja Türgisse ette valmistama järgmist etappi võitluses äärmusrühmituse Islamiriik vastu, kui Ühendriigid hakkavad Süüriast oma sõdureid koju tooma.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: