Uuring: britid hääletaksid nüüd EL-i jäämise poolt

EL-i ja Suurbritannia lipp.
EL-i ja Suurbritannia lipp. Autor/allikas: Alberto Pezzali/NurPhoto/ZUMA Press/Scanpix

Pühapäeval avaldatud uuringu kohaselt on praegu rohkem neid britte, kes tahavad jääda Euroopa Liitu, kui neid, kes soovivad liidust lahkuda.

Suurbritannia lahkumistähtaeg Euroopa Liidust on 29. märts, kuid peaminister Theresa Mayl on olnud raskusi saada parlamendilt heakskiitu lahkumisleppele, vahendas Reuters.

Uuringufirma YouGov läbi viidud küsitlus näitab, et kui Brexiti referendum korraldataks täna, siis 46 protsenti vastanuist hääletaks EL-i jäämise poolt ning 39 protsenti lahkumise poolt. Ülejäänud küsitluses osalenuist ei osanud öelda, kuidas nad hääletaksid, ei hääletaks üldse või keeldusid küsimusele vastamast.

Kui kõrvaldada küsitlustulemustest need inimesed, kes konkreetset vastust ei andnud, siis jääks tulemus 54:46 EL-i jäämise poolt.

Ka teised viimastel kuudel läbi viidud küsitlused näitavad üldiselt sarnast tulemust.

2016. aasta referendumi tulemusel soovis 52 protsenti hääletanuist EL-ist lahkumist.

YouGovilt tellis küsitluse People's Vote ning sellel osales üle 25 000 inimese. People's Vote on üha häälekamalt nõudmas uut referendumit Brexiti üle.

Peaminister Theresa May kordas pühapäeval oma vastuseisu teise referendumi korraldamisele. Ta ütles, et see oleks lugupidamatu nende inimeste suhtes, kes esimesel referendumil EL-ist lahkumise poolt hääletasid. Samuti tõi ta välja, et uue referendumi jaoks pole enam aega.

YouGov'i uuringust selgus ka see, et 41 protsendi vastanute hinnangul peaks lõpliku otsuse Brexiti kohta tegema avalikkus. 36 protsenti vastanuist arvab, et lõppotsuse peaks tegema parlament. Kui otsustamatud vastanud kõrvale jätta, siis oleks uue referendumi poolt 53 ja vastu 47 protsenti vastanuist.

Parlamendis toimub hääletus May Brexiti leppe üle tuleval nädalal.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: