Briti politsei soovitab poodidel leppeta Brexitiks turvamehi juurde palgata

Politseinikud Londonis parlamendihoone juures.
Politseinikud Londonis parlamendihoone juures. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Ühendkuningriigi politsei soovitab poeomanikel kaaluda turvameeste juurde palkamist nn leppeta Brexiti puhuks.

Suurbritannias on viimasel ajal korduvalt avaldatud kartust, et kaupade liikumist potentsiaalselt pidurdav leppeta lahkumine Euroopa Liidust toob kaasa tõrkeid toidu ja esmatarbekaupadega varustamises ning sellest tulenevalt võib tekkida pikki järjekordi või isegi rahutusi. Politsei hinnangul võivad sellised hirmud tuua kaasa paanilist kaupade kokku ostmist, vahendas Politico.

Londoni politsei aga rõhutas pressiteates hiljem, et hetkel pole siiski tõendeid või märke peatsest ostupalavikust leppeta Brexiti korral.

Samas kinnitas ka Londoni politsei pressiesindaja, et poeomanikel tasub siiski mõelda selle peale, kui kauba jätkumist puudutav mure toob kaasa märkimisväärse klientide arvu kasvu.

Nn leppeta Brexiti puhul on juba pikemat aega olnud üheks peamiseks mureks, et järjekorrad sadamates toovad kaasa tõrkeid kaupade liikumises. Kusjuures see probleem ei puuduta mitte ainult EL-ist lahkuvat Suurbritanniat, vaid ka EL-is jätkavat Iiri vabariiki, mille kaubad liiguvad samuti väga palju Briti territooriumi kaudu.

15. jaanuaril hääletab Briti parlament peaminister Theresa May poolt sõlmitud lahkumisleppe üle. Leppel on ohtralt vastaseid nii Brexiti toetajate kui ka vastaste suhtes ning detsembris lükkas valitsus hääletuse läbikukkumise kartuses edasi. Juhul, kui May lepe maha hääletatakse, on edasised arengud üsna prognoosimatud, sest EL on teatanud, et mingi muu leppe üle pole enam plaanis läbi rääkima hakata. Briti parlamendis pole aga rahvasaadikute enamust taga ühelgi alternatiivsel plaanil - ei teisel referendumil, uutel valimistel, mingil teisel leppel ega ammugi mitte leppeta lahkumisel. Praktikas aga suureneb iga päevaga võimalus, et 29. märtsil tuleb Ühendkuningriigil EL-ist ilma mingi leppeta lahkuda. Kui just ei lepita kokku Brexiti-protsessi pikendamises.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: