Hunt: May suudab Brexiti-plaanile parlamendi heakskiidu saada

Briti välisminister Jeremy Hunt.
Briti välisminister Jeremy Hunt. Autor/allikas: AP/Scanpix

Suurbritannia välisminister Jeremy Hunt ütles kolmapäeval Singapuris visiidil olles, et peaminister Theresa May leiab võimaluse, kuidas parlament tema poolt Euroopa Liiduga sõlmitud lahkumisleppele heakskiidu annab.

Detsembris lükkas peaminister edasi kavandatud parlamendihääletuse Brexiti leppe üle, sest see oleks maha hääletatud, ja lubas, et alamkoda saab selle üle hääletada jaanuaris. Vahepeal loodab May saavutada Euroopa Liidult kinnitusi, mis ehk võiksid tema sõlmitud Brexiti-leppe kriitikuid ümber veenda, vahendas Reuters.

"Kui Theresa May tuleb tagasi nende kinnitustega, mida ta on Euroopa Liidult saada üritanud, et olemasolev lepe ei seo meid igavesti tolliliiduga, siis leiab ta ka võimaluse sellele leppele parlamendi poolt heakskiit saada," selgitas Briti välisminister.

Küsimusele, mis puudutas võimalust korraldada Euroopa Liidu liikmesuse teemal uus referendum, vastas Hunt, et selline samm oleks demokraatiale kahjulik ning EL-ist mitte lahkumise ühiskondlikud tagajärjed oleksid hävitavad.

Briti transpordiminister kaitses hanget, mille võitis laevu mitte omav uus parvlaevafirma

Briti transpordiminister Chris Grayling aga õigustas kolmapäeval Brexiti-järgset kaubavedu puudutavat riigihanget, mille võitis uus ettevõte, mis ei oma hetkel veel ühtegi parvlaeva, vahendas Reuters.

Valitsus kiitis eelmisel nädalal heaks kolm lepingut, mis puudutavad parvlaevadega kauba vedamist, et leppeta Brexiti korral vähendada tõrkeid ja ummikuid kaupade liikumises. Väikseima hanke võitis Briti firma Seaborne Freight, mis pole varem parvlaevavedudega tegelenud ning millel pole praeguse seisuga ka ühtegi laeva.

"Ma ei kavatse vabandada uue Briti ettevõtte toetamise eest," ütles Grayling kolmapäeval BBC intervjuus. "Me oleme seda firmat väga tähelepanelikult kaalunud. Me oleme sõlminud väga tugeva lepingu tagamaks, et nad saavad meie ülesande täitmisega hakkama."

Samuti väljendas minister veendumust, et kõik La Manche'i väina sadamad suudavad tegutseda iga Brexiti stsenaariumi korral.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: