Laulu- ja tantsupeopiletid läksid tänavu kallimaks

XII noorte laulupeo publik
XII noorte laulupeo publik Autor/allikas: Aurelia Minev /ERR; Siim Lõvi /ERR

Neljapäeval tulid müügile tänavuse laulu- ja tantsupeo piletid, mille hind on varasemate pidudega võrreldes tõusnud.

Eelmüügist saab pääsmeid lauluväljaku üldalale ja Kalevi staadioni odavamatele kohtadele hinnaga 7 (soodushind õpilastele, pensionäridele, tudengitele) ja 9 eurot. Laulupeo kalleim täispilet nummerdatud istekohtadega alale maksab 40 eurot, tantsupeo kalleim täispilet 50 eurot. Toetajapilet nii tantsu- kui laulupeole maksab aga koguni 60 eurot. Laulupeol tähendab see istekohta lavale kõige lähemal.

Eelmisel üldlaulu- ja tantsupeol 2014. aastal, samuti mitmel varasemal korral jäi lauluväljaku üldala ning Kalevi staadioni odavamate piletite hind eelmüügis vahemikku neli ja kuus eurot.

"Tõsi, piletihinnad on sel peol kallimad kui varasemalt. Pileti mõningane hinnatõus on tingitud üldisest teenuste ja toodete kallinemisest," ütles Laulu- ja Tantsupeo SA juhataja Aet Maatee ERR-ile. Maatee sõnul on piletitulu oluline osa laulu- ja tantsupeo eelarvest - 60 protsenti rahast annab riik, 40 protsenti katab sihtasutus ning siin on oluline osa piletimüügil.

Piletite odavama hinnaga eelmüük kestab mai lõpuni. Pärast seda ja kohapealt saab pileteid soetada 10 ja 15 euroga.

2019. aasta kannab Eestis tervikuna tähist "Laulupidu 150. Eesti laulu ja tantsu juubeliaasta" ning selle tippsündmuseks on Tallinna lauluväljakul ja Kalevi staadionil 4.-7. juulil toimuv XXVII laulu- ja XX tantsupidu "Minu arm" ja sellele eelnev üle-eestiline tuletulemine.

Neljapäeval laulis Rahvusmeeskoor muusika- ja teatriakadeemia kammersaalis Eesti laulu ja tantsu juubeliaasta avatuks.

Laulupeo avakontsert toimub laupäeval, 6. juulil pärast rongkäiku ning laulupeo teise päeva suurkontsert pühapäeval, 7. juulil. Tantsupeo etendust mängitakse neljapäeval, 4. juulil ja reedel, 5. juulil – kokku kolmel korral. Rahvamuusikapeo avakontsert "Kannelde öö" toimub neljapäeval 4. juulil Tallinna metodisti kirikus ning peakontsert 5. juulil Poolamäel.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: