Pärnus hukkus vingugaasi mürgistuse saanud naine

Pääste- ja kiirabiauto
Pääste- ja kiirabiauto Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Pärnus hukkus neljapäeval vingugaasi mürgistuse tõttu eakas naine.

Häirekeskus sai kell 14.26 teate, et Jannseni tänaval on esimese korruse korter vingu täis ning päästjaid vajatakse olukorda kontrollima.

Enne päästjaid saabunud kiirabibrigaad tuvastas, et tõenäoliselt suri 76-aastane naine vingugaasi mürgistusse.

Vingugaas oli imbunud korterisse ahjusiibri liiga varajasest kinni panemisest, mille tõttu näitas päästjate gaasidetektor kohapeal vingugaasi näiduks 110 ppm, kuigi keskmine näit on 30 ppm.

Korteris puudus vingugaasiandur.

Kohale jõudnud naabrid ja omaksed olid teinud lahti ahju siibri ja ukse ning aknad. Päästjad ventileerisid maja kõik korterid ja kontrollisid üle vingugaasiandurid.

Käesoleva aasta algusest on Eestis kohustuslik paigaldada vingugaasiandur kõikidesse eluruumidesse, milles asub korstnaga ühendatud gaasiseade, kuid mõistlik on vastav andur paigaldada kõikidesse eluruumidesse, kus asub näiteks puuküttel toimiv ahi, kamin või pliit.

Kiirabi tuvastab iga kuu mitmeid kordi juhtumeid, kus ahiküttega majades või korterites on vingugaasi kontsentratsioon lubatust kõrgem. Seetõttu soovitab päästeamet paigaldada vingugaasianduri kõikidesse eluruumidesse, kus asub tahkekütteseade.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: