Kalev Stoicescu kandideerib Eesti 200 ridades riigikokku ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kalev Stoicescu.
Kalev Stoicescu. Autor/allikas: ERR

Kogenud diplomaat ning julgeoleku- ja välispoliitika ekspert Kalev Stoicescu kandideerib riigikogu valimistel erakonna Eesti 200 ridades.

Ta on endine suursaadik OSCEs ning Ameerika Ühendriikides ja Kanadas. Ta näeb erakonnas Eesti 200 värsket, positiivset ja tegusat meeskonda, kes on valmis Eesti inimeste elu paremaks muutma ja riiki tugevdama.

"Mulle meeldivad Eesti 200 ideed, sest need on perspektiivikad. Peab olema julgust osutada riskidele ja väljakutsetele ning pakkuda lahendusi. Sisepoliitika vajab muutust, sest vanad tegijad ei pea enam vajalikuks tõele näkku vaadata või peavad seda koguni ohtlikuks," ütles Stoicescu.

"Näeme kuidas Eestit lõhestatakse, erinevaid gruppe vastandatakse kunstlikult, surutakse peale solvumist, külvatakse teadlikult hirmu ja vihkamist valijate krampliku hoidmise nimel. Eesti 200 pakub inimestele positiivse ja edasiviiva tee," lisas Stoicescu.

Eesti 200 juht Kristina Kallas ütles, et väga kogenud diplomaadi ja eksperdi liitumine mõttekaaslastega tugevdab oluliselt erakonna jõudu. "Mul on hea meel, et Kalev on meiega ühes paadis ning asus täitma juhtivat rolli julgeoleku- ja kaitsepoliitika küsimustes," märkis Kallas.

Kalev Stoicescu lõpetas 1983. aastal Gustav Adolfi Gümnaasiumi (Tallinna 1. keskkooli), 1990. aastal Tartu Ülikooli matemaatikateaduskonna ja 1991. aastal Eesti Diplomaatide Kooli. Aastatel 1991-2000 töötas ta välisministeeriumis, kus ta oli muuhulgas poliitika planeerimise osakonna peadirektor. Aastatel 2002-2014 töötas Stoicescu kaitseministeeriumis, sealhulgas arendades Eesti-Prantsuse kaitsealast koostööd. Kalev töötab teadurina Rahvusvahelises Kaitseuuringute Keskuses. Ta on kolme lapse isa.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: